Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi

MEFA ENDÜSTRİ A.Ş.

Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi

MEFA ENDÜSTRİ A.Ş.

İzmir, Manisa

İş Yerinde

İş Yerinde

Bugün güncellendi

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

En az 3 yıl tecrübeli

Departman

AR-GE

AR-GE

Başvuru Sayısı

699 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

En az 3 yıl tecrübeli

Başvuru Sayısı

699 başvuru

Departman

AR-GE

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Faaliyetine 2006 yılında beyaz eşya sektöründe bulaşık makinesi sepeti telleri üreterek başlayan MEFA, son 18 yılda hayata geçirdiği çevreye duyarlı, entegrasyon ve otomasyon düzeyi yüksek yatırımlarla bugün sektörün lider yardımcı sanayi markalarından biri haline gelmiştir.

Türkiye'de toplam 65.000 m2 kapalı alana sahip 5 ayrı üretim tesisine ve 2.000’i aşkın çalışana sahip olan MEFA, beyaz eşya sektöründe bulaşık makinesi sepeti, fırın ızgarası gibi tel bazlı ürünlerin Avrupa'daki en büyük üreticilerinden biridir. MEFA, tel ürünlerinin yanı sıra yüksek hacimlerde EPS ambalaj ve yalıtım ürünleri, Kauçuk Enjeksiyon parçaları üretimi ve pişirici cihaz montajı da yapmaktadır.

MEFA yıllar içinde oluşturduğu yüksek seviyede mühendislik birikimi ve deneyimi sayesinde ilgili alanlarda kendi bünyesinde Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Son yıllarda tecrübe ve birikimini otomotiv ve havacılık sektörlerine hizmet etmek için de kullanmaya başlayan MEFA, çevreye duyarlı, insana saygılı, müşteri odaklı, esnek, yaratıcı ve yenilikçi değerleri kendisine referans edinmiştir.

Şirketimizin Manisa İşletmesinde görevlendirilmek üzere; sorumluluk sahibi, etik değerlere bağlı Ar-Ge Mühendisi takım arkadaşı aramaktayız. 

 • Üniversitelerin Kimya Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği ya da Kimya bölümlerinden mezun,
 • Tercihen beyaz eşya, savunma sanayi veya otomotiv sektör bilgisine hâkim,
 • Tercihen Kimya Mühendisliği, Polimer Teknolojileri alanında lisansüstü dereceye sahip,
 • Plastik Compound üretimi ya da test laboratuvarlarında en az 3 yıllık deneyimi olan,
 • Reçete geliştirme çalışmalarında aktif olarak yer almış, hammadde temininden TDS’te belirtilen spesifikasyondaki prototip üretime kadar olan süreci koordine edebilecek,
 • Tercihen Ar-Ge Merkezi bünyesinde çalışmalarını yürütmüş, Ar-Ge projeleri geliştirme ve yürütme tecrübesi olan,
 • Paydaşlar ile iş birliği yeteneği yüksek, güçlü iletişim becerisine sahip,
 • İleri derecede İngilizce dil bilgisine hâkim ve akademik düzeyde araştırma yapabilen,
 • İş takibi konusunda dikkatli ve titiz, sorgulayıcı, analitik bakış açısına sahip,
 • Alternatif geliştirebilen, çözüm ve sonuç odaklı çalışabilen,
 • Analiz etme ve raporlama becerilerine sahip, sunum becerileri gelişmiş,
 • İşletmenin Kalite Yönetim Sistemleri ve İSG politikalarına uygun şekilde çalışacak,
 • Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanabilen,

 

İŞ TANIMI

 • Teknolojik gelişmeleri takip etmek ve yenilikçi fikirler geliştirmek, yeni teknolojiler, malzemeler ve yöntemler hakkında araştırmalar yapmak, literatürü taramak ve sektördeki en son trendleri analiz ederek bu bilgileri kullanarak, şirketin rekabetçiliğini artırmak ve ürünlerin veya süreçlerin yenilikçi yönlerini geliştirmek için önerilerde bulunmasını sağlamak.
 • Yeni ürünlerin veya hizmetlerin geliştirilme sürecinde yer almak. Müşteri gereksinimlerini analiz etmek, tasarım özelliklerini belirlemek ve ürün veya hizmetin prototipini oluşturmak. İhtiyaç duyulan testlerin planlanması ve yürütülmesi, ürün performansının değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi sorumluluklarının alınması.
 • Proje yönetimi sürecinde aktif rol oynanması. Proje takvimi ve bütçesi belirleme, kaynak tahsisi, ekip üyelerini koordine etme ve proje ilerlemesini izleme gibi görevleri yerine getirilmesi. Proje takımıyla iletişim kurulması, görevlerin planlanması ve projenin zamanında ve bütçeye uygun şekilde tamamlanmasını sağlanması.
 • Deney verilerini toplanması, analiz edilmesi ve yorumlanması. Bu analizlerden elde edilen sonuçları raporlanması ve yöneticilere sunulması. Ayrıca, ürün veya süreç performansının izlenmesi için gerekli ölçüm ve test sistemlerini kurulması ve veri toplama süreçlerinin yönetilmesinin sağlanması.
 • Diğer mühendislik departmanları, üretim ekipleri ve yönetim arasında etkili iletişim kurmak, farklı ekiplerle iş birliği yapmak, projelerdeki ilerlemeleri paylaşmak ve geri bildirimleri dikkate alarak hareket etmek. Aynı zamanda, Ar-Ge faaliyetlerini paydaşlarla paylaşarak şirketin inovasyon hedeflerine uygun bir şekilde çalışma sağlamak.
 • Ürün veya hizmetlerin kalitesini sağlamak için gerekli kalite güvence yöntemlerini kullanılmasını sağlamak. Standartları belirleyerek, ürün veya süreçlerdeki hataları analiz etmek ve düzeltici eylem planları geliştirilmesini sağlamak. Müşteri geri bildirimlerini değerlendirmek ve iyileştirme fırsatlarını tanımlamak.

Aday Kriterleri

Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun)
İngilizce(Okuma : İyi, Yazma : İyi, Konuşma : İyi)

Ar-Ge Mühendisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Ar-Ge Mühendisi İş İlanları

Üretim / Endüstriyel Ürünler

Hakkımızda

MEFA GRUP önde gelen beyaz eşya üreticilerine; telden mamul ürünler, ambalaj ve yalıtım straforları, fonksiyonel kauçuk ve benzeri ürünlerin üretimini

Şirket Sayfasına Git

Ar-Ge Mühendisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Ar-Ge Mühendisi İş İlanları