725

Lojistik İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Lojistik cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 15 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Lojistik Sektörü İş İlanları

Lojistik sektörü; ticari bir malın ya da herhangi bir malzemenin üretim noktasından tüketim noktasına aktarılması sürecidir. Başka bir deyişle üreticiden tüketiciye ulaşana kadar geçen tüm süreç lojistiğin konusunu oluşturur. Dünya genelinde artan tedarik sorunlarıyla gündeme gelen lojistik sektörü, her geçen gün daha da önem kazanır. Tedarik zincirinin önemli bir parçasını oluşturmakla beraber lojistik iş imkanı da oldukça artar. Özellikle internet kanallarından yapılan satışların artması ve e-ticaret sektörünün gelişmesiyle birlikte lojistik iş ilanları yayınlanır. Bu gelişmelerden anlaşıldığı üzere lojistik sektörü geleceğin gözde meslekleri arasında yer alır. Lojistik alanında iş bulmak için sektör tecrübesinin yanı sıra üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman sana avantaj sağlar. Sonrasında şirketlerin belirtmiş olduğu kıstasları sağlıyorsan lojistik eleman arayan firmaların ilanlarına başvurabilirsin.

Lojistik Sektörü İş İlanlarına Başvururken Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Lojistik elmanı arayanlar, yayınladıkları ilanlara başvuranlar arasından seçim yaparken bazı hususlara dikkat ederler. Başvuru esnasında bu hususları dikkatle değerlendirmelisin;

  • Lojistik sektöründeki işler, belirli ölçütlere bağlı olmakla birlikte ek olarak istenilen yetkinliklerde mevcuttur. Bunlar üniversite mezuniyeti, iş tecrübesi gibi genel nitelikler olabilir.
  • Güncel lojistik iş ilanlarına başvururken dikkat etmen gereken bir diğer konu ise yabancı dil bilgisidir. Bazı kurumlar çalıştığı kişilerin yabancı dil bilgisinin olmasını talep edebilir. 
  • İş ilanlarının kontrollerini yaparken ilanın lokasyonuna ve servis imkanının olup olmadığına dikkat etmelisin.
  • Sosyal ve diğer yan hakları bu sektör için ya da senin için ön plandaysa dikkat etmen gerekebilir.
  • Çalışma ortamı ve koşullarının senin için uygunluğunu iyi araştırmalısın.

Lojistik Sektöründe Hangi Alanlara Başvurulabilir?

Lojistik sektörü basit olarak bir kargo firması olarak da görülebilir, uluslararası taşımacılık ‘’transporting-shipping’’ olarak da değerlendirilebilir. Ülkemiz, Asya ve Avrupa’nın tam ortasında bir ağ merkezi konumunda olduğundan Afrika da dahil 3 kıta için ulaşım ve dağıtım merkezi konumundadır. Lojistiğin birçok alt kolu bulunur. Bu alt kolları arasında satın alma, taşıma, depolama, muhasebe ve envanter kayıtları yer alır. Ancak genellikle lojistik denildiğinde ilk akla gelen taşımacılık sektörüdür ve lojistik iş başvuruları genellikle bu alana yapılır. İş başvurularında Lojistik iş başvurusu yazan her ilana detayları dikkatlice okuyup başvurman gerekir.

Lojistik Sektöründe İş Olanakları Nelerdir?

Lojistik sektörü, artan ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda artış gösterir. Sürekli büyüyen ve gelişen sektör olma özelliğini korur. Artan ulaşım ve taşımacılık alternatifleri ile de kara, deniz ve hava yollarında oldukça fazla talep oluşur. Artan bu talepler doğrultusunda lojistik sektörünün tüm ana kollarında birçok iş imkanı açılmaya devam edecektir. Yerel ve küresel düzeyde ulaşım ve lojistik alanında birçok sorun ve problemlerle başa çıkabilecek yenilikçi çözüm ve fikir önerileri sunabilecek vizyon sahibi elemana ihtiyaç duyulur. Bu sebeple de geleceğin gözde meslekleri arasında görülür. Bu yönden lojistik iş ilanları yeni ve güncel olarak devamlılığını korur. Firmaların satın alma birimlerinden, depolama, dağıtım, stok yönetimi, envanter ve kayıt memurluğu, ambar memurluğu, dağıtım sorumlusu, ulaşım koordinatörü başlıkların yanı sıra dış ticaret firmalarında da iş imkanları bulabilirsin. Ayrıca hava yolu şirketlerinde, gümrük şirketlerinde, liman işletmelerinde ve denizcilik işletmelerinde de lojistik iş ilanı yayınlanmaya devam edecektir.

Lojistik uzmanı olmak için ne yapmak gerekir?

Lojistik konusunda uzman olmak için iki yöntem vardır. Birincisi lojistik firmalarında kazanılan iş tecrübesi, nakliye, ulaşım, depolama, tedarik yönetimi gibi lojistiğin tüm detaylarına hakim olup gümrükleme bilgisine de sahip olmalısın. Bir diğeri ise lojistik ön lisans ya da lisans eğitimi alarak bu eğitimi firma tecrübeleriyle sabitlemek gerekir. Açık öğretim fakültesinden de mezun olarak aldığın diplomayla lojistiğin tüm alanlarında iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Lojistik iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Lojistik iş ilanları, lojistiğin alt dallarına göre çeşitlilik gösterebilir. Lojistiğin alt türlerinden hangisinin sana daha uygun olduğunu düşünüyorsan ve hangi pozisyon için gerekli şartları taşıyorsa o ilana başvurman, kabul edilme şansını daha çok artırır. Lojistik eleman arayanlar genellikle temel konularda yetkinlik ararlar. Sen de bu alanda yetkinlik kazanmak ve kendini geliştirmek istiyorsan bu konuda eğitimlere katılabilirsin. Yetkili kurumlardan alınan eğitim ve sertifikalar ile de çeşitli ilanlara başvuru yapabilirsin.

Lojistik sektöründe çalışma olanakları nelerdir?

Ulaşım ve taşımacılık sektöründe çeşitli iş kolları olduğu gibi farklı çalışma seçenekleri de vardır. Sektör içerisindeki birim çeşitliliği oldukça fazla iş olanağı oluşturur. Bu alt birimlerden kendine en uygun olanını seçebilirsin. Mezuniyetin veya aldığın farklı eğitimlere göre bu alt birimlerden herhangi birine kolaylıkla başvurabilirsin.

Lojistik iş ilanları daha çok hangi ilde bulunur?

Lojistik ilanlarının bir bölge ya da bir il bazında yoğunluğu söz konusu değildir. Genellikle hava, kara ve deniz ulaşımının bulunduğu bütün noktalarda iş imkanları mevcuttur. Lojistik iş ilanları İstanbul genelinde çok olmasının sebebi bu üç çeşit ulaşım yollarının da merkezi olması sebebi ile yoğunluğa sahiptir. Deniz yolunun tercih edilmesi sebebiyle de lojistik iş ilanları İzmir de de oldukça fazladır. Diğer illerimizde bu üç ulaşım türünü bir arada bulunduran bir merkez yoktur. Lojistik iş ilanları Ankara da ise daha ziyade gümrük ve demir yolu alanlarında yoğunluk kazanır. Sektörün birçok ulaşım kanalında ve birçok alt kolunda ülkenin hemen her yerinde iş imkanı bulabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Lojistik iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Her gün bir önceki günden daha ileri giden teknolojik gelişmeler ile ürün ve bilgi akışına hakimsen, stok ve depo yönetimi, ağ kontrolü ve taşımacılığı faaliyetlerini kontrol altında tutabiliyorsan, Kariyer.net/is-ilanlari/lojistik linki üzerinden lojistik sektöründe iş ve ihtiyaç duyulan eleman ilanlarından kariyer hedefine uygun işi bulabilirsin.  

Lojistik iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Ülkemizde lojistik denilince akıla ilk İstanbul, Hatay ve Mersin gelir. En çok lojistik firması İstanbul’da bulunur. İstanbul'u, Mersin ve Hatay takip eder. Bu üç şehir, Türkiye'nin toplam araç filosunun yüzde 60'ına yakınına sahiptir. Fakat sadece bu şehirlerde değil yurdun bütün illerinde ulusal ve uluslararası lojistik hizmet veren firmalar ve onların ilanların ile karşılaşman mümkün.

En popüler lojistik iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

En popüler lojistik iş ilanlarına  https://www.kariyer.net/is-ilanlari/lojistik üzerinden rahatlıkla bulabilirsin. Kendine en uygun ilanı seçip adım adım hayalindeki lojistik işine kavuşabilirsin. Bunun için filtreleme ayarlarını değiştirmen yeterli olacaktır.

En çok talep gören lojistik iş ilanları nelerdir?

Hem ulusal hem de uluslararası lojistik hizmeti veren şirketlerin ilanları, lojistik iş ilanları arasında en çok talep gören ilanların başında gelir. Bunları, dış depolama ve dağıtım işletmeleri, dış ticaret firmaları, gümrük, denizcilik ve liman işletmelerinin ilanları takip eder.

notifications İş Alarmı kur