1266

Bakım / Onarım İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bakım / Onarım cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 26 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bakım ve Onarım İş İlanları

Bakım onarım, üç farklı yetkinlik düzeyini içeren bir meslektir. Bakım onarım mühendisliği, bakım onarım teknisyeni ve bakım onarım çırağı olarak ayrılan uzmanlık statüsü birçok iş imkanına sahiptir. Bakım / onarım iş ilanları da bu uzmanlık seviyesine sahip kişiler için yayınlanan iş ilanlarını içerir. Bakım onarım işinin genel tanımı, bir kurumda bozulan yada onarılması gereken uçak, gemi, yat, araba, makine veya elektrik gibi birçok aletin düzgün bir şekilde çalışır duruma getirilmesini sağlamaktır. Ayrıca bakım onarım iş ilanları Ankara, İzmir ve İstanbul gibi çok nüfuslu şehirlerde oldukça çeşitlidir. Öte yandan diğer şehirlerde de birçok makina bakım onarım iş ilanları bulmak mümkündür. 

Bakım ve Onarım Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Bakım ve onarım ile ilgilenen, gerekli aletlerin tamir edebilmesinde başarılı kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir meslek dalı olan bakım onarım alanında yayınlanan iş ilanlarına sıklıkla rastlamak mümkündür. Oldukça geniş çalışma olanağı sunan bakım onarım iş ilanları genellikle büyük şehirlerde daha çok bulunabilir. Firma ve kurumların ihtiyaçlarına göre sundukları iş ilanlarında aradıkları kriterler de değişkenlik gösterir. Bu sebeple bakım onarım alanında çalışmak isteyen kişinin sahip olduğu yetkinlikler ile başvuruda bulunmak istediği iş yerinin aradığı yetkinliklerin uyum sağlaması gerekir. Örneğin bakım onarım mühendisleri, teknik bilgileri kullanarak çoğunlukla bilgisayar üzerinde kurulu olan pc bakım onarım programı aracılığıyla teknik bakım ve onarım işlemlerini hallederken stajyerler, yöneticilerinin kontrol edilmesini istedikleri işleri özenle kontrol ederek tecrübe kazanmaya çalışırlar. Çoğunlukla büyük makinelerle üretim gerçekleştiren firmalar tarafından ihtiyaç duyulan bakım onarım personellerinin uzmanlık alanları da oldukça değişkendir. Örneğin; marinalarda çalışmak üzere yat konusunda uzman arayan yat bakım onarım iş ilanları yayınlanırken elektronik alanlarında, elektronikle ilgili tecrübe kazanmış bakım onarım uzmanları işe alınır. Tekstil, enerji, otomotiv ve daha birçok alanda iş imkanı bulunan bakım onarım uzmanları, mühendislik ünvanıyla şef pozisyonunda çalışma imkanına sahip olabilir. Ayrıca detaylı inceleme ve yüksek bilgi gerektiren uçak onarımları için uçak bakım onarım iş ilanları oluşturulur. Bu ilanlarda ise kişilerin sahip olduğu yetkinlikler oldukça önemlidir. Tekstil gibi sektörlerde de iş bulma imkanı bulunan bu meslek grubu için üretimde büyük makineler kullanan firmalar tarafından mekanik bakım onarım iş ilanları yayınlanır.

Bakım ve Onarım İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Öncelikle bakım ve onarım yapacak kişilerin sahip olması gereken yetkinlikler bulunur. Genellikle firmalarda bulunan makinelerin bakım ve onarımı için iş ilanı yayınlanmaktadır. Bu makineler hem maddi hem de üretim faaliyetlerinin aksamaması açısından firmalar için oldukça önemlidir. Bu sebeple işe alınacak kişinin tecrübesi göz önünde bulundurulur. Firma için oldukça önemli olan makinelerin rutin kontrolünden ve onarımından sorumlu olan kişilerin, kendi uzmanlık alanlarına uygun olan iş ilanlarına başvuru yapmaları gerekir. Bakım ve onarım mesleğinde uzun yıllar elektrik ile ilgilenmiş kişilerin elektrik bakım onarım iş ilanları sayfasında bulunan pozisyonlara başvuruda bulunması doğru bir tercih olabilir. Bu sayede kişinin sahip olduğu tecrübe, işverenin sunduğu iş tanımıyla tam olarak uyum sağlar ve kişi hızlı bir şekilde işe kabul edilir. İşverenlerin sunduğu çalışma şartları da detaylı bir şekilde incelenmeli ve kişinin hayat tarzıyla uyumlu olmalıdır. Bu sebeple tüm bakım ve onarım iş ilanlarında sunulan şartlar detaylı bir şekilde incelenmelidir. 

Bakım ve Onarım Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Bakım ve onarım pozisyonu için ilan açan firmaların sunduğu çeşitli koşullar mevcuttur. Bakım onarım elemanları genellikle ofis ortamında çalışırlar. Fakat bazı şirketler özellikle bakım onarım mühendisleri için evden çalışma seçeneği sunabilir. Bu sayede bakım ve onarım mühendisleri, bilgisayarlarından sorunun ne olduğunu görebilir ve hızlı bir şekilde çözüme ulaştırır. Çoğunlukla büyük firmalarda makineler sürekli olarak çalıştığı için nöbetleşe çalışmak gerekebilir.. Bu sebeple vardiyalı çalışma sistemleri söz konusu olabilir. Makinelerde oluşabilecek olası sorunların hızlı bir şekilde çözümlenmesi, firmanın faaliyetlerinin aksamasını önler ve maddi açıdan oluşabilecek kayıpları önler. Sürekli olarak imalat gerçekleştiren firmalar için yayınlanan fabrika elektrik bakım onarım iş ilanları bu sebeple değişken çalışma saatlerine sahip olabilir. Ek olarak gemi bakım onarım iş ilanları, seyahat engelinin bulunmamasını da şart olarak ilanlarında bulundurabilir. 

Bakım ve Onarım Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

Bakım ve onarım işlerinde mühendis olarak çalışmak için gerekli lisans bölümünden başarıyla mezun olmak gerekir. Öte yandan mesleki yeterliliğe ulaşabilmek amacıyla yıllar içerisinde adayın kendini geliştirmesi de önemlidir. Bakım onarım işlerine hakim teknisyen ve çıraklar, daha önce çalıştıkları yerleri referans olarak göstererek işe alım sürecinin olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirler.

Bakım ve Onarım Yapan Kişiler Hangi Alanda Çalışır?

Sürekli olarak çalıştırılan birçok makine ve elektronik aletin bulunduğu sektörler, bakım ve onarım elemanlarına ihtiyaç duyulan alanlardır. Bu sektörler arasında; tekstil, gemicilik, elektronik ve otomotiv bulunmaktadır. Bakım ve onarım yapan kişiler, makinelerin rutin bakımlarını yapmak ve ekipman hatalarını onarmak ile yükümlü kişilerdir.

Bakım ve Onarım Yapan Kişiler Ne Kadar Maaş Alır?

Bakım ve onarım yapan çalışanlar, mesleklerinde kazandıkları yetkinliklere göre değişken rakamlarda maaşlar alır. Maaşlarındaki yükseliş, firmaların sunduğu çalışma şartlarına göre değişse de genellikle bakım ve onarım mühendisleri, teknisyen ve çıraklardan daha yüksek maaş alırlar. Fakat yıllar içerisinde kişiler, kendini geliştirip daha tecrübeli bir hale gelirlerse maaşlarında olumlu oranda değişiklikler meydana gelebilir. 

Bakım ve Onarım Çalışanlarının Başlıca Sorumlulukları Nelerdir?

Bakım ve onarım alanında çalışan tüm çalışanların başlıca birkaç görevi bulunur. Bu görevler genellikle firmanın sahip olduğu tüm makine ve cihazların düzenli olarak kontrolünü yapmaktır. Eğer bir sorun var ise sorunu çözüme kavuşturmak da bakım ve onarım alanında çalışan kişilerin sorumluluğundadır. Ek olarak arızaları tespit ederek hasarlı parçaları yeni parçalarla değiştirmek, makinelerin doğru bir şekilde çalıştığından emin olmak, mesleğin sorumlulukları arasında yer alır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bakım / Onarım iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Bakım / Onarım için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Bakım / Onarım iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Bakım / Onarım iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Bakım / Onarım iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Bakım / Onarım iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Bakım / Onarım iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Bakım / Onarım iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur