660

Balıkesir İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Balıkesir cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 14 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Balıkesir İş İlanları

Marmara Bölgesi’nde bulunan Balıkesir, Türkiye’nin en kalabalık 17. şehri. Balıkesir’in başlıca ekonomik kaynağının tarım ve tarıma dayalı sanayi olmasıyla birlikte hayvancılık, sanayi ve madencilik üzerine de birçok farklı alanda şirketler bulunur. Yerli turizmle öne çıkan sahil kasabalarına sahip olduğu için turistik bir yapıya da sahip olur. Tüm bunlar itibariyle şehirde iş imkanları da oldukça geniş kapsamlı. Balıkesir iş ilanlarına başvuru yapmak için çalışabileceğin sektörler arasında ziraat mühendisliği, üretim mühendisliği, yatırım uzmanlığı gibi meslek grupları bulunur. Hatta başvuru yapabileceğin iş ilanları arasında mimarlık, inşaat teknikerliği, pazarlama uzmanı da bulunur. Balıkesir’de bulunan sanayi, turizm, madencilik ve lojistik alanlarında hizmet veren şirketlerde, ayrıca özel ve devlet bankalarında da çalışma fırsatı yakalayabilirsin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezunsan ve şirketlerin istediği şartlara uygun olduğunu düşünüyorsan Balıkesir merkez iş ilanları bayan veya bay olarak farklı koşullarda buralarda çalışma olanakları  yakalayabilirsin.

Balıkesir Şehrinde İş Olanakları

Sanayileşme konusunda yeni odak haline gelen ve aynı zamanda önemli yatırımların merkezinde olan Balıkesir, Türkiye’nin önde gelen kentlerinden biri haline geldi. Bu anlamda çalışma olanağı sunan birçok meslek grupları arasında turizm, ileri teknolojili sektörlerden olan yenilenebilir enerji, lojistik gibi sektörler öne çıkar. İlerlemeyi istiyorsan ve şirketlerin senden istediği iş deneyimlerine sahip olduğunu düşünüyorsan Balıkesir güncel iş ilanlarına başvurabilirsin. Balıkesir’de hizmet veren sanayi işletmelerinde yazılım uzmanlığı yapabilir veya gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde gıda mühendisi olarak çalışabilirsin. Şirketlerin senden istedikleri yabancı dil, sertifika ve programlarda etkin olduğunu düşünüyorsan ilgili pozisyonlarda çalışmak üzere yetkinliklerini geliştirebilir ve başvurularını tamamlayabilirsin. Yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışabileceğin Balıkesir iş ilanlarına başvuru yaparken dikkat etmeni gerektiren bazı durumlar vardır.

  • Öncelikli olarak şirketlerin belirlediği kriterlere uygun olup olmadığına bakmak için başvuracağın ilanların genel nitelikler ve iş ilanları kısmına göz gezdirebilirsin. Başvuruda bulunmak istediğin ilanlarda, pozisyonun gerektirdiği genel niteliklere, üniversitenin hangi bölümünden mezun olmanı beklediklerine, iş tecrübelerine bakarak uygunluğuna göre Balıkesir eleman arayan firmalara başvuruda bulunabilirsin.
  • Başvuru yaparken önem vermen gereken şeyler arasında pozisyona ait bilgiler ve aday kriterleri bulunur.
  • İlan yayınlayan şirketlerin kriterlerinde mezun olmuş olduğun üniversite bölümü, sahip olduğun yabancı diller ve almış olduğun eğitimlerin doğrultusunda bu ilanlara başvuru yapabilirsin.
  • Başvuru yapmak istediğin iş ilanları arasında çalışacağın sektörün aradığı niteliklere, çalışacağın departmana ve başvurunun kabul olması halinde ulaşım imkanının uygunluğunu araştırabilirsin.
  • Şirketin sana sağlayacağı yan ve sosyal haklara bakarak Balıkesir eleman arayanların yayınlamış olduğu ilanlara başvuru yapabilirsin.

Balıkesir’de Öne Çıkan Sektörler Nelerdir?

Arazi ve iklim yapısının elverişli olması sebebiyle Balıkesir’de öne çıkan sektörler arasında öncelikli olarak tarım ve hayvancılık sektörü yer alır. Yine bu alanda çalışabileceğin farklı firmalar sanayi ve ticaret alanlarında da öne çıkar. Bu şirketlerde lojistik uzmanlığı, dış ticaret uzmanlığı ya da satış uzmanlığı yapabilirsin. Ayrıca eğitim sektöründe oluşan talebe bağlı olarak devlet veya özel okullarda öğretmenlik yapabilir ya da sağlık sektöründe gereken iş tanımlarına uygunsan bu departmanlarda yayınlanmış Balıkesir iş ilanları bay ve kadın kategorisi üzerinden başvuruda bulunabilirsin. Böylece bu  alanlarda hizmet vermeye başlayabilirsin.

Balıkesir’de Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Balıkesir Ayvalık iş ilanlarında belirtilen hususlar şirketlerin bağlı olduğu prensiplere göre farklılıklar gösterir. Çalışacağın yerin çalışma koşulları şirket ve departmanlara göre değişken olabilir. Gıda mühendisliği veya yazılım uzmanlığı yapacaksan çalışacağın yerler merkez ofis olarak konumlandırılır. İnşaat teknikerliği veya mimarlık gibi mesleklerde proje alanlarında çalışabilirsin. Balıkesir iş ilanlarının çalışma şartları başvurduğun ilanlara göre değişkenlik gösterir. Bazı iş ilanları evden freelance olarak çalışabileceğin şekildeyken bazı iş ilanları ise konaklama yapmanı isteyebilir. Eğer başvurduğun iş ilanı bir evde çocuk bakıcılığı veya hasta bakıcılığı ise evde yatılı kalmanı bekler. Başvuru yaptığın meslekler arasında yapacağın seçimlere göre farklılıklar oluşur. Çalışmak istediğin kriterler doğrultusunda yayınlanan ilanlara başvuru yapmak için güncel Balıkesir iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Balıkesir’de part time iş olanakları nelerdir?

Balıkesir’de bulunan sanayi işletmelerinde veya özel şirketlerde yarı zamanlı olarak çalışmak istiyorsan Balıkesir iş imkanlarına bakarak başvuru yapabilirsin. Part time olarak çalışacağın yerler senden haftanın belirli günlerinde ve belirli saatlerinde çalışmanı bekler. Başvuruda bulunduğun ilanın gerektirdiği ilgili pozisyon becerilerine sahip olduğunu düşünüyorsan Balıkesir iş ilanları bayan veya erkek olarak farklı koşullarda çalışma imkanları yakalayabilirsin.

Balıkesir’de fabrikalarda çalışmak isteyenler için yayınlanan iş ilanları nelerdir?

Balıkesir’de bulunan fabrikalarda yayınlanmış olan ilanlara göre farklı pozisyonlarda çalışabilirsin. Ayrıca kalite yönetim ve kontrol, bakım onarım, depolama ve sevkiyat gibi alanlarda çalışma fırsatı yakalayabilirsin. Fabrikalarda pazarlama satış başta olmak üzere pek çok farklı pozisyondan bahsedilir. Balıkesir iş ilanları yeni güncel olarak takip edebilir, pozisyonun gerektirdiği koşulları sağladığın sürece başvuru yapabilir ve buralarda çalışmaya başlayabilirsin. 

Balıkesir mavi yakalı eleman arayan iş ilanları nelerdir?

Balıkesir Edremit iş ilanlarına bakarak mal veya hizmet üretimi yapan işletmelerde, sahada, üretim tezgahı başında, ustabaşı, vardiya amiri gibi farklı pozisyonlarda pek çok mavi yakalı eleman arayan şirketler bulunur. Şirketlerin senden beklemiş olduğu pozisyonla ilgili gerekli deneyimlere sahipsen buralarda çalışmak üzere yayınlanmış olan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Sahip olduğun deneyimler ve niteliklere bağlı olarak senden beklenen eğitim ve sertifikaları buralarda çalışmak üzere sunabilir ve başvuruda bulunabilirsin. 

Balıkesir’de iş bulma imkanı fazla olan meslekler nelerdir?

Balıkesir’de iş ilanlarına bakarak senden beklenen kriterler doğrultusunda güncel olarak yayınlanan iş ilanlarından ziraat mühendisliği, yatırım danışmanlığı, dış ticaret sorumlusu gibi öne çıkan meslek grupları bulunur. Balıkesir’de bulunan pek çok yerde farklı departmanlarda ve farklı sektörlerde çalışma imkanı yakalayabilirsin. Aldığın eğitimler doğrultusunda başvurular yapabilirsin. Sağlık sektöründe tecrübelerin ve eğitimlerin bulunuyorsa özel veya devlet hastanelerinde hasta bakıcılığı veya hemşirelik yapabilirsin. Ayrıca üretim müdürü, dikim operatörü, gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı, depo sorumlusu gibi pek çok farklı alanda çalışma imkanı yakalayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Balıkesir’de en çok hangi alanda iş imkanı bulunur?

Balıkesir’in ekonomik faaliyetlerine bakıldığında en çok ilgilenilen alanın tarım olduğu görülür. Nüfusun yaklaşık olarak %80’lik oranı tarım ile ilgilenir. Tarım sektörü için çeşitli iş ilanları bulmak da mümkün olur. Diğer bir ekonomik faaliyet ise tarıma dayalı sanayidir. Bu bölgede zeytin, pekmez gibi pek çok alanda üretim yapan fabrikalar bulunabilir. Turizm de Balıkesir’de oldukça yaygın olan ekonomik faaliyetlerden biridir. Turizm sektöründe de farklı pozisyonlarda iş ilanları görmek mümkündür. Bu iş ilanlarını araştırarak kendin için en uygun olan ilana yönelebilirsin.

Balıkesir’de hangi iş kolları için ilanlar bulunur?

Balıkesir’de öne çıkan meslek kollarına bakıldığında özellikle turizm alanında yöneticilik, sekreterlik, oda servisi, aşçılık, garsonluk gibi mesleklerin yoğunlukta olduğu görülür. Bu meslekleri göz önünde bulundurarak kendin için uygun olan ilanları tespit edebilir ve iş ilanlarını inceleyebilirsin. Bu bölgede tarım alanında da ilanlar verilir. Tarım, daha çok insan gücüne dayalı olan alanlardan biridir. Buna ek olarak çeşitli makineleri kullanmayı bilmek de gerekebilir. Tarım alanında vasıflı ya da vasıfsız olarak çalışabileceğin iş kolları bulman mümkündür.

Balıkesir'de hangi meslekler öne çıkar?

Balıkesir’de öne çıkan sektörlere bakıldığında oldukça fazla alan olduğunu görmek mümkün. Tarım Balıkesir’in başlıca geçim kaynaklarından biri olduğu için bu alanda yayınlanan iş ilanlarında yoğunluk görülür. Günlük, dönemsel ya da tüm zamanlı personellere ihtiyaç duyulabilir. Tarıma dayalı sanayide de bu alanda çalışacak personeller aranabilir. Bunun yanı sıra turizm sektörünün de oldukça gelişmiş olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle garson, aşçı, otel görevlisi gibi pek çok alanda iş ilanı bulmak mümkündür. Çalışmak istediğin alana ve pozisyona bağlı olarak iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Balıkesir'de nasıl iş bulurum?

Balıkesir, iş ilanları bakımından en zengin şehirlerden biridir. Tecrübelerine ve ilgili olduğun konulara bağlı olarak istediğin alanda görev alabilmen mümkün olur. Sanayi sektöründe de birçok insan çeşitli alanlarda görev alır. İstediğin meslek grubunu tespit ettikten sonra bu meslek grubuna ait iş ilanlarını inceleyebilirsin. Kendin için önemli kriterleri belirleyerek bu kriterleri sağlayan iş ilanlarına başvuru yapman daha doğru bir tercih olur. Bu kriterleri Kariyer.net'in filtreleme özelliği sayesinde belirleyebilir, kendine en uygun ilanlara başvurabilirsin.

notifications İş Alarmı kur