949

Diğer İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Diğer cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 19 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Diğer İş İlanları

Diğer iş ilanları her mesleği kapsayan oldukça geniş bir alana yayılır. Bu nedenle diğer iş ilanları arasında oldukça farklı sektörlerde ve meslek türlerinde iş bulabilirsin. Diğer iş ilanları ilkokul, ortaokul, lise, ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunları için uygun iş seçeneklerini adaylara sunar. İlkokul mezunu kişiler diğer iş ilanları arasında kendine uygun bir işi kolaylıkla bulabilir. Bunlara örnek olarak şoför, özel güvenlik görevlisi, garson, temizlik görevlisi, kurye, usta ve marangoz gibi farklı iş türleri verilebilir. Diğer iş ilanları arasından bunun gibi ve daha fazlasını kolaylıkla bularak iş sahibi olabilirsin. Ortaokul mezunları için de uygun meslekler mevcuttur. İlkokul mezunlarını başvuru yapabildiği diğer iş ilanlarına ortaokul mezunları da başvuruda bulunabilir. Lise mezunu adaylar da diğer iş ilanları sayesinde iş sahibi olabilir. Bu noktada özellikle meslek lisesi mezunu adayların alanlarına uygun seçimler de mevcuttur. Örneğin sağlık sektöründe görev alacak kişiler için diğer iş ilanları arasında birden fazla ilan yer alır. Bunun yanı sıra farklı mesleklere uygun gelişim sağlayacak ideal iş türlerine de ulaşılabilir. Ön lisans ya da lisans mezunları ise mezun oldukları bölümlere göre seçim yapabilirler. Diğer iş ilanları tekstil, kimya, mühendislik, yazılım ve sağlık gibi farklı bölümleri ilgilendiren mesleklere ait ilanları adaylara sunar. Gelişen teknoloji ile birlikte çalışan ihtiyacı da her geçen gün artar. Bu nedenle de diğer iş ilanları yeni olarak yayınlanır. Sen de diğer iş ilanlarına arasından kendine uygun olana başvuruda bulunabilirsin. Bu sayede kısa sürede hayal ettiğin işe kavuşarak yaşamın için kazanç elde edebilirsin.
 

Diğer İş İlanlarının Kişilere Sunduğu İş İmkanları Nedir?

Diğer iş ilanları arasında farklı eğitim ve tecrübe seviyesindeki adaylar için pek çok farklı iş imkanları bulunur. Diğer iş ilanları ya da eleman iş ilanları iş imkanları sayesinde ilköğretim mezunu adayların sahip olabileceği iş imkanları şu şekilde sıralanabilir:

 

 • Teslimat görevlisi
 • Operatör
 • Aşçı
 • Hasta bakıcısı
 • Güvenlik görevlisi
 • Depo elemanı
 • Şoför
 • Kat hizmetleri görevlisi
 • Garson
 • Kurye

İlköğretim mezunu isen diğer iş ilanları arasında yer alan bu meslek gruplarından herhangi birini seçerek başvuruda bulunup kısa sürede kendine uygun işe sahip olabilirsin. Lise mezunuysan da uygun iş seçenekleri bulunur. Bu iş seçenekleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 

Bunun yanı sıra lise mezunları için çok farklı meslek seçenekleri de mevcuttur. Üniversite mezunları için de mezun olduğu bölüme göre iş ilanları mevcuttur. Üniversite mezunu adaylar için uygun olabilecek iş ilanları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Hemşirelik,
 • Muhasebe,
 • Mühendislik,
 • Kimyager
 • Ekonomist.

Diğer iş imkanları arasında değerlendirme yaparak eğitim seviyene ve niteliklerine uygun işe ulaşabilirsin.

Diğer İş İlanlarının Sunduğu Çalışma Pozisyonları ve Koşulları Nelerdir?

Diğer iş ilanları farklı meslek gruplarını bünyesinde barındırdığından adaylara farklı çalışma pozisyonları ve koşulları sunar. Diğer iş ilanlarının adaylara sunduğu çalışma pozisyonları sektöre, meslek grubuna ve ilanı yayınlayan firmaya göre değişir. Örneğin yönetim biriminde çalışan bir kişi ile üretimde çalışan kişinin çalışma pozisyonları ve koşulları aynı değildir. Diğer iş ilanları arasında pek çok farklı pozisyonda çeşitlenen iş imkanı mevcuttur. Buna ek olarak diğer iş ilanlarında yer alan iş çeşitlerinin çalışma süreleri ve günleri, yaptıkları işler de farklıdır. Diğer iş ilanlarının sunduğu koşullar ilan detaylarında belirtilir. Bunun için ilanda yer alan iş tanımını, görevlerini ve ilan detaylarını dikkatli bir şekilde incelemen gerekir. İlanı dikkatli ve detaylı bir şekilde incelediğinde iş hakkında detaylı fikir sahibi olabilirsin. 

Diğer İş İlanlarına Uygun Eğitim ve Sertifikalar Nelerdir?

Diğer iş ilanları geniş bir yelpazede çeşitlenir. Bu nedenle belirli bir eğitim seviyesinden ve sertifika çeşitlerinden bahsetmek mümkün değildir. Bunun yanı sıra her eğitim seviyesine uygun diğer iş ilanlarına ulaşabilirsin. Bu nedenle diğer iş ilanlarına uygun eğitimleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • İlköğretim
 • Lise
 • Ön Lisans
 • Lisans
 • Yüksek Lisans
 • Doktora

Eğitim seviyesinde olduğu gibi diğer iş ilanları başvuru sürecinde avantaj sağlayacak sertifika türleri de oldukça geniştir. Mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak sertifika türleri sayesinde diğer adaylar arasında öne geçebilirsin. Gelişimine katkı sağlayacak sertifika çeşitleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Etkili iletişim eğitimi sertifikası
 • Diksiyon eğitimi sertifikası
 • Zaman yönetimi eğitimi sertifikası
 • Stres yönetimi eğitimi sertifikası
 • Yabancı dil eğitimi sertifikası
 • Bilgisayar eğitimi sertifikası

Bu sertifika çeşitleri ya da mesleğinle alakalı eğitim türleri ile kendini geliştirerek öne çıkabilirsin. Bu sayede işverenlerin dikkatini çekebilir ve başvurduğun işe kısa sürede alınabilirsin.

Diğer İş İlanlarında İşe Alım İçin Aranan Nitelikler Nelerdir?

Her iş türünde olduğu gibi diğer iş ilanlarına başvuru sürecinde de aranan nitelikler ve istenen yetenekler bulunur. Diğer iş ilanlarına başvuru için aranan nitelikler ve yetenekler ilanı yayınlayan firmalar tarafından belirlenir. Diğer sektörlerde eleman arayanlar sektör türüne ve meslek grubuna göre adayların sahip olması gereken nitelikler ve yetenekler değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra işverenler tarafından aranan ortak nitelikler de mevcuttur. Diğer iş ilanları için gereken ortak nitelikler şu şekilde belirtilebilir:

 • Etkili zaman yönetimi
 • Etkili iletişim becerileri
 • Ekibe uyumluluk
 • Şirket kültürüne uyumluluk
 • Planlı çalışma becerisi
 • Pratik zeka
 • Çözüm odaklı davranışlar
 • Öğrenme becerisi
 • İş saatlerine uyum
 • Çalışkanlık
 • Güvenilirlik

Bu ortak özelliklerden farklı olarak değişen meslek grupları için de adayların farklı niteliklere sahip olması beklenir. Örneğin sağlık sektörü meslekleri için dikkatli davranışlar ve etkili iletişim kabiliyeti gereklidir. Bunun yanı sıra satış ve pazarlama gibi alanlarda ise takip yeteneğinin kuvvetli olması istenir. Diğer iş ilanları için aranan nitelikleri inceleyerek kendine uygun ilana başvuruda bulunabilirsin. Bunun yanı sıra yurt dışı ile ilgili iş ilanlarında ise yabancı dil şartı mevcuttur. 

Diğer İş İlanları Maaşları Nasıl Belirlenir ve Neye Göre Değişir?

Diğer iş ilanlarının farklı sektörlerde çeşitlenmesi sebebiyle iş çeşitlerinin kişiye sağladığı kazançlar da geniş bir yelpazede çeşitlenir. Maaşlar hangi alanı tercih ettiğine göre değişiklik gösterebilen bir durumdur. Bu noktada uzman bir çalışanın alacağı maaş diğer çalışanlardan farklı olabilir. Özgeçmişin senin ne kadar maaş alacağın üzerinde etkili olan en önemli noktalar arasında yer alır. Genelde kaç yıllık deneyimin olduğu da diğer iş ilanlarını yayınlayan firmalar tarafından önemsenir. Ayrıca mesleğini yaparken dahi olduğun görevler, gösterdiğin çaba ve performans, kullanabildiğin teknolojiler ve sahip olduğun nitelikler ve yetenekler de diğer iş ilanlarının sana sunduğu maaş üzerinde etkili olur. 

Diğer İş İlanları En Çok Hangi Şehirlerde Bulunur?

Diğer iş ilanları hemen hemen her şehirde mevcuttur. Kurumsal ya da özel şirketlerde mutlaka gelişebileceğin ve ilerleyebileceğin bir iş bulursun. Her sektörde ve meslek grubunda olduğu gibi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirler diğer iş ilanları için daha çok istihdam olanağına sahip olabilir. Büyük şehirlerde diğer iş ilanlarına başvuruda bulunmak için çeşitli eğitimlere katılarak kendini geliştirebilirsin. Bunun yanı sıra dil eğitimlerine katılmak da diğer iş ilanları için oldukça faydalı olur. Sen de bu fırsatları değerlendirerek kendini geliştirebilirsin. Bu sayede diğer iş ilanlarına başvuruda bulunduğunda yeteneklerin ve gelişimin sayesinde avantaj elde edebilir ve diğer adaylar arasında öne çıkabilirsin. Elde edeceğin avantajlarla öne çıkarak kısa sürede iş sahibi olabilirsin. 

Diğer İş İlanlarına Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güncel diğer iş ilanları arasından kendine uygun bir seçim yapabilmek için öncelikle hangi alanda çalışmak ve gelişmek istediğine karar vermelisin. Sağlık, turizm, finans, güvenlik, tekstil, ilaç, otomotiv ve gıda gibi pek çok sektörde çeşitlenen diğer iş ilanları arasından birine başvuru yapabilirsin. Hangi sektörde ve meslekte çalışmaya karar verdikten sonra özgeçmişini bu doğrultuda şekillendirmen gerekir. Sahip olduğun nitelikler ve yetenekler diğer iş ilanlarını yayınlayan firmalar için büyük önem taşır. Ayrıca bazı firmalar yabancı dil bilgisine de önem verir. Diğer iş ilanlarını yayınlayan firmaların beklentilerini değerlendirerek kendini geliştirebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Diğer iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Diğer için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Diğer iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Diğer iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Diğer iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Diğer iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Diğer iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Diğer iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur