405

Dijital Pazarlama Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dijital Pazarlama Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Dijital Pazarlama Uzmanı İş İlanları

Pazarlama trendlerini takip etmek, çeşitli panellere hakim olmak için dijital pazarlama sektöründe faaliyet gösteren firmalar vardır. Eğer farklı bir alanda çalışmak istiyorsan sektörlerdeki dijital pazarlama uzmanı ilanlarına başvurabilirsin. Sanayi, kozmetik, eğitim, lojistik gibi sektörlerde bu pozisyonda birçok iş ilanı bulunur. Güncel dijital pazarlama uzmanı iş ilanları, genellikle belirli bir süre tecrübe şartı arar. Sosyal medyaya hakim, reklam konusunda bilgili, içerik güncellenmesi ve içerik oluşturma alanında da bilgi sahibi adaylar aranır. Bazı işverenler yetiştirilmek üzere başvuruları da kabul eder. Yeni mezun veya pazarlamada alanında tecrübesi bulunan adaylar başvurabilir.

Dijital Pazarlama Uzmanı İş Olanakları

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanları için aranan nitelikler; dijital pazarlama reklamları yayınlamak üzere kampanya hazırlamak, metin hazırlama ve kurgu gibi süreçlerde görev üstlenmektir. İşveren tarafından dijital pazarlama uzmanı eleman ilanları için Google AdWords reklam, hesapları yönetme tecrübesine sahip, kampanya kurabilen ve takibini sağlayabilen, Google Analytics, Facebook Business Manager deneyimi bulunan adaylar aranır. Dijital pazarlama uzmanı iş ilanları bay ve bayan adaylar için yayınlanır. Adayların sorumlulukları video kampanyaları oluşturabilecek tecrübeye sahip olmaktır. Sen de dijital pazarlama uzmanı iş ilanları yeni ve güncellenen pozisyonlar için aranan niteliklere uygunsan ilanlara kariyer.net’ten kolay bir şekilde başvuru yapabilirsin. 

Dijital Pazarlama Uzmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanları bugün güncellenen ilanlarda aranan nitelikler; aktif bir şekilde içerik üretebilme, dijital trendleri takip etmektir. Bazı işverenler çeşitli fotoğraf düzenleme uygulamalarına hakim, fotoğraf çekebilen adaylar da arar. İlanlara başvuru yaparken dikkat etmen gereken bazı detaylar şunlardır:

  • İlanda yer alan iş tanımını dikkatli bir şekilde okumak görev hakkında bilgi edinmene yardımcı olur.
  •  İş ilanında işverenin sende aradığı genel nitelikler de yer alır. Eğer bu nitelikleri uygunsan iş ilanına başvurabilirsin. 
  • Çalışma ortamı ve koşulları hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu bilgiler için ilanı incelemen gerekir.
  • Çalışma şartları ve sana sunulan olanaklar da ilan detaylarında yer alır. Başvuru sürecinde bu detaylara dikkat edip başvuru yapman oldukça önemlidir.

Dijital pazarlama uzmanı öne çıkan sektörler nelerdir?

Sanayi, otomotiv, tekstil, kozmetik, eğitim, lojistik, ticaret gibi birçok alanda faaliyet gösteren firmalar dijital pazarlama uzmanı alımı yapar. Tüketici eğilimleri ve rakip analizi yapabilmek, dijital kampanya üretebilmek ve iyi derecede İngilizce bilmek aranan nitelikler arasındadır.

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanlarına başvururken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Marka bilinirliğini artırmak en önemli görevlerinden bazılarıdır. SEO uyumlu içerik üretimi, rakip analizleri, müşteri geri bildirimlerinin incelenmesi aranan niteliklerdendir. Dijital pazarlama uzmanı iş ilanları Ankara Photoshop ve Illustrator programlarına hakim adaylar arar. Sosyal medya hesaplarını büyümesi için günlük, haftalık ve aylık olarak optimizasyon sağlamak, anahtar kelimeleri yönetmek, internet teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. 

Dijital pazarlama uzmanı çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Facebook ve Google reklam uygulamalarını kullanmak, YouTube, Instagram, LinkedIn alanında bilgi sahibi olmak dijital pazarlama uzmanı arayanlar için önemli kriterlerdendir. Pazarlama tekniklerine hakim olmak, içerik üretebilmek bu pozisyonun en önemli görevidir. Genellikle üniversitelerin reklam pazarlama halkla ilişkiler gibi bölümlerden mezun adaylar aranır. 

Dijital pazarlama uzmanı hangi özelliklere sahip olmalı?

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanları İstanbul, e-mail marketing, Google Analytics gibi panellere hakim Microsoft Office programlarını çok iyi bir şekilde kullanan adaylar aranır. Bazı firmalar ehliyet ve seyahat engeli bulunmayan adaylar da arar. Dijital pazarlama uzman arayan firmalar pazarlama ve reklam alanında kreatif fikirler üretmesi istenir. Sen de kariyer.net’te yayınlanan ilanları inceleyebilir, kendine uygun ilana başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanlarında hangi eğitim koşulları aranır?

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanlarında genellikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun adaylar aranır. Dijital Pazarlama, Gazetecilik, Halka İlişkiler veya Reklamcılık, İktisat ve İşletme gibi bölümlerden mezun kişiler bu sektördeki ilanlara başvurabilir. Firmalar, dijital pazarlama pozisyonundaki aday arayışlarında daha çok; adayın internet araçlarını kullanma, içerik oluşturma, SEO, PPC ve sosyal medya pazarlaması gibi becerilere sahip olup olmadığıyla ilgilenir.

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanlarında çalışma ortamları nerelerdir?

Dijital pazarlama uzmanları, kurumsal firmalarda ya da ajanslarda, medya ve iletişim sektörü içerisinde birçok alanda çalışabilme imkânına sahiptirler. Aynı zamanda dijital pazarlama uzmanları, freelance olarak da çalışabilir ve işlerini yürütebilirler. Bu durumda bir dijital pazarlama uzmanı olarak ev ortamında bilgisayar başında çalışabileceğin gibi firma ve ajanslarda aktif olarak bulunabilir ve işlerini ofisten de yürütebilirsin.

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanları yayınlayan sektörler hangileridir?

Dijital pazarlama uzmanı olarak, medya ve iletişim sektörü içerisindeki birçok alanda çalışabilirsin. Bunun yanında; reklamcılık, içerik üretimi, e- ticaret, sosyal medya, içerik pazarlama, halkla ilişkiler ve web tasarımı alanlarında iş ilanları veren tüm sektörlerde görev alabilirsin.

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanlarına kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. Bunun için kariyer.net üzerinden detaylı bir özgeçmiş hazırlaman gerekir. Hazırlayacağın özgeçmişte; eğitim durumunu, yeteneklerini ve -eğer varsa- iş hayatına dair edinebildiğin tecrübeleri detaylı bir şekilde yazmalısın. Kariyer.net'te arama yaptığında sayfada yer alan filtreler sayesinde kendine uygun ülke, şehir, ilçe ve pozisyon, çalışma şekli, eğitim seviyesi gibi kısımları detaylandırabilir ve bu sayede kendine uygun iş ilanlarını kolaylıkla bulabilirsin. Kendine uygun gördüğün ilanlara kariyer.net üzerinden oluşturduğun özgeçmişinle başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur