53

Diş Hekimi Asistanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Diş Hekimi Asistanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Diş Hekimi Asistanı İş İlanları

Sağlık sektöründe çalışma hayatını sürdüren farklı meslek grupları bulunur. Diş hekimi asistanı iş ilanları da bu sektör altında kendine yer edinir. Hem özel sektörde hem de devlette diş hekimi asistanlarına duyulan ihtiyaç oldukça fazla. Özel sektörde çalışan diş hekimi asistanlarının çalışma koşulları ve ortamı devlette çalışanlardan farklılık gösterir. Bu iki alanda çalışma yürüten diş hekimi asistanlarının aldıkları maaşlar da farklılık gösterir. Diş hekimi asistanı iş ilanı üzerine araştırma yapmak istenildiğinde Kariyer.net’e başvurmak mümkün olur. Sağlık alanında görev alan diş hekimi asistanı iş ilanlarında yer alan kriterler ilanı veren kuruma göre farklılık gösterir. Bu meslek grubunda çalışmak isteyen kişilerin belli bir seviyede eğitime tabi olması gerekir. 

Diş Hekimi Asistanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Diş hekimi asistanı iş ilanları İstanbul, Ankara gibi farklı şehirlerde ki farklı olanakları çalışacak bireylere sağlar. Bahsi geçen pozisyonlarda çalışma hayatına atılan kişiler genellikle hastane ve klinik gibi alanlarda çalışır. Diş hekimi asistanı pozisyonunda mesleklerini icra eden kişiler laboratuvar ortamında da çalışmalarını yürütür. Genellikle ekip halinde çalışmalarını sağlayan diş hekimi asistanları kimi zaman tek başına da çalışmalarını yürütür. Diş hekimi asistanı olarak görev alan kişiler genellikle steril ortamlarda çalışmalarını gerçekleştirir. Hastalar ile iç içe bir çalışma yürüten diş hekimi asistanlarının çalışma koşulları bağlı bulundukları kuruma göre farklılık gösterir. Diş hekimi asistanı iş arıyor pozisyonda iken ilanlarda bulunan çalışma ortamı ve koşullarını Kariyer.net üzerinden inceleyebilir. Genellikle diş hekimlerine farklı alanlarda yardım eden diş hekimi asistanlarının çalışma ortamları oldukça kapsamlı olur. İnsanlarla iç içe bir çalışma yürüten diş hekimi asistanları, klinik ortamında farklı işleri üstlenir. Bu pozisyonda görev alan kişilerin çalışma zaman aralıkları da oldukça geniş. Kimi zaman nöbet usulüne uygun olarak çalışma yürüten diş hekimi asistanlarının hafta sonlarında da çalışma yürüttüğü gözlenir. Diş hekimi asistanı arayanlar ilan verirken pozisyona başvuruda bulunacak kişilerin yürütecekleri işleri ve çalışma koşullarını belirtir. Bu pozisyon altında çalışma hayatına girecek kişiler farklı işleri bir arada yürütür. Diş hekimine yardımcı olmak asli görevleri arasında olan diş hekimi asistanları, çeşitli işleri de yürütür.

Diş Hekimi Asistanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Diş hekimi asistanı iş ilanları Ankara, İstanbul, Bursa gibi farklı şehirlerde de verilir. Bu pozisyonda yer alan iş ilanlarında şehre bakılmaksızın başvuracak kişilerde belli özellikler aranır. Diş hekimi asistanı pozisyonunda çalışmak isteyen kişilerde aranan nitelikler şunlar:

 • Bahsi geçen pozisyona uygun bir bölümden mezun olmak aranan ilk şartlar arasında.
 • Bu pozisyonda çalışacak kişilerin detaylara önem vererek çalışma yürütmesi gerekir.
 • Sistemli çalışma kabiliyetine sahip olan kişiler diş hekimi asistanı pozisyonuna başvurabilir.
 • Çözüm odaklı çalışan bireyler için diş hekimi asistanı pozisyonları uygun.
 • Stres ortamında çalışmalarını yürütebilecek kabiliyete sahip olan kişilerin bu pozisyonda çalışması uygun olur.
 • Hijyen kuralları çerçevesinde çalışmalarını sürdürebilecek kişilerin diş hekimi asistanı olması uygun olabilir.
 • Diş hekimi asistanı iş ilanlarına başvuracak kişilerin sterilizasyon kurallarına uygun olarak çalışması gerekir.
 • El ve göz koordinasyonuna sahip olan bireylerin bu pozisyona başvurması beklenir.
 • Diş hekimi asistanlarının ekip ile çalışma yürütmeye yatkın olması oldukça önemli.
 • Diş hekimi asistanı pozisyonunda çalışacak kişilerin güler yüzlü olması beklenir.
 • Diş hekimi asistanı iş başvurusu yapacak kişilerin pratik olması gerekir.
 • Bu pozisyonda görev alan kişilerin kurallara uyacak kişiliğe sahip olması beklenir.

Diş Hekimi Asistanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel diş hekimi asistanı iş ilanlarında belli eğitim ve belgeler talep edilir. Diş hekimi asistanı pozisyonu altında görev almak isteyen kişiler belli kurslara giderek gerekli belgelere sahip olmalı. Diş hekimi asistanı olmak için Sağlık Bakanlığı bünyesine bağlı olan kurslara gitmek gerekir. Bahsi geçen kurslara devamlı olarak giden kişiler aldıkları eğitim sonucunda sertifika sınavına katılmaya hak kazanır. Bu sertifika sınavında yeterli puana ulaşan kişiler diş hekimi asistanı olarak farklı kurumlarda çalışma hakkına sahip olur. Bazı hastaneler diş hekimi asistanı kurslarını kendi bünyesinde vererek kendi elemanlarını yetiştirir. Diş hekimi asistanı olmak için başvurulabilecek bir diğer alan ise üniversiteler olur. Üniversitelerin sağlık meslek yüksekokullarının ilgili programından mezun olan bireyler de diş hekimi asistanı olma hakkına sahip olur.

Diş hekimi asistanı iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Diş hekimi asistanı arayan firmalara başvuruda bulunan bireyler aşağıda belirtilen noktalarda dikkatli davranmak durumunda olur. Diş hekimi asistanı iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken noktalar şunlar:

 • İlanlarda yer alan çalışma konumu ile başvuracak kişinin oturduğu konum arasındaki mesafeye dikkat etmek gerekir.
 • İlanda bulunan çalışma saatleri, dinlenme süreleri ve çalışma günleri de dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biri olur.
 • İlanda bulunan deneyim şartı da başvuruda bulunacak kişilerin özen göstermesi gereken detaylar içerisinde olur.

Diş hekimi asistanı ne kadar maaş alır?

Diş hekimi asistanı arayan yerler ilan verirken maaş kriterlerine de yer verir. Diş hekimi asistanı pozisyonunda görev alan bireylerin sahip oldukları maaş düzeyleri çalışma yürüttükleri kurum ve kuruluşlara bağlı olarak şekil alır. Özel sektöre bağlı olarak çalışan diş hekimi asistanlarının aldığı maaş ile devlette aynı pozisyonda çalışan kişilerin aldığı maaş farklılık gösterir. Bu pozisyondaki kişilerin çalışma süreleri ve günlerine bağlı olarak da aldıkları maaş aralığı değişiklik gösterebilir. 

Diş hekimi asistanı iş olanakları nasıldır?

Diş hekimi asistanı pozisyonu altında çalışan bireylerin iş olanakları geniş bir yelpazeye sahip olur. Sağlık sektöründe görev yapan diş hekimi asistanları özel hastanelerde, özel kliniklerde ve devlet hastanelerinde rahatlıkla iş bulabilir. Diş hekimi asistanı iş ilanları İstanbul gibi büyük şehirlerde daha fazla. Bahsi geçen görev alanında çalışmalarını yürüten kişiler özellikle sağlık sektörünün gelişmiş olduğu şehirlerde daha rahat iş sahibi olur. Diş hekimi asistanı olarak görev alan kişilerin çalışma alanları oldukça geniş olur ve buna bağlı olarak iş olanakları da geniş olur.

Diş hekimi asistanı çalışma saatleri nedir?

Diş hekimi asistanı iş ilanları incelendiğinde pozisyona ait olan çalışma saatlerinin farklılık gösterdiği tespit edilir. Devlet kurumlarında görev alan diş hekimi asistanları genellikle hafta içi 08.00 ile 17.00 arasında çalışma yürütürken özel sektörde bu saatler farklılık gösterir. Özel sektörde görev alan diş hekimi asistanları hafta içi ve hafta sonu farklı saat aralıklarını görevlerini icra eder. Bu sektördeki diş hekimi asistanları genellikle nöbet usulüne bağlı olarak da çalışmalarını yürütür. Çalışan hastaların müsaitlik durumuna bağlı olarak özel sektörde yer alan diş hekimi asistanlarının çalışma saatleri esneklik gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

Diş hekimi asistanı iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Diş hekimi asistanı iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden üyelik yaparak ve bir özgeçmiş hazırlayarak başvurabilirsin. Arama filtrelerine diş hekimi asistanı yazdıktan sonra çalışmak istediğin şehri ve ilçeyi de seçebilirsin. Böylece, işe girmen durumunda, özellikle büyükşehirlerde problem olan trafik sorununu yaşamadan ev - iş arası yolculuğunu keyifli şekilde yapabilirsin. Arama sonuçlarından ilgini çeken ilanları açarak, Başvur butonu ile başvurunu yapabilirsin.

Diş hekimi asistanı iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Ağız sağlığının önem taşıdığı her bölgede ihtiyaç duyulan diş hekimi asistanı pozisyonları, Kariyer.net üzerinde özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi kalabalık şehirlerde yoğunlaşıyor. Bunun yanında, diğer şehirlerde de bu mesleğe talep oluyor. Sistem üzerinden ilanlardaki güncel değişiklikleri takip edebilirsin.

En kazançlı diş hekimi asistanı iş ilanları nelerdir?

Diş hekimi asistanı pozisyonlarını arandığında listelenen ilanlar içinde tercihen Ağız Diş sağlığı ön lisans programından mezun olan ve yabancı dil bilgisine sahip adayların öncelikli olarak kazançlı pozisyonlar için talep edildiği görülür. Ortalama bir geliri olan diş hekimi asistanları ise özellikle edindikleri tecrübe ile meslektaşlarına fark atabilir. Genel olarak pozisyon kadar başvurulan firma da kazanç açısından önem taşır.

Diş hekimi asistanı iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

Kariyer.net üzerinden yapacağın aramaları, sol menünün altındaki yeni aramalardan haberdar et butonuna basarak kaydedebilirsin. Böylece, güncel iş ilanları, sana e-posta olarak hızlı şekilde yollanır.

notifications İş Alarmı kur