Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
1483

Gıda İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gıda cancel
TURKISH DO & CO

Planlama Uzmanı

TURKISH DO & CO
İstanbul (Tümü)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
FİMAR HOLDİNG A.Ş.

Çay Servis ve Temizlik Elemanı

FİMAR HOLDİNG A.Ş.
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 30 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Gıda İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
İzmir Gıda İş İlanları , Ankara Mimar İş İlanları , Antalya Kepez İş İlanları , İstanbul(Asya) Kartal İş İlanları , Enerji İş İlanları

Gıda Sektörü İş İlanları

Dünyanın en önemli alanlarından biri olan gıda sektörü, insanların günlük yaşantısına devam ederken dışarıdan takviye almaları zorunlu tüm ürünlerin üretimini, tasarımını, pazarlamasını, taşımasını, yetiştirilmesini, depolanmasını ve daha birçok sürecini gerçekleştiren işlemlerin yapıldığı firmaları kapsar. En fazla istihdam sağlayan sektörlerden de biri olduğu için her gün gıda sektörü iş ilanları yeni seçenekler yayınlanır. Bir restorandaki servis elemanından, gıdanın doğru ekipmanlarla taşınmasını sağlayan lojistik şoförüne kadar birçok alanda gıda sektörü için eleman aramaları yapılır. Güncel gıda sektörü iş ilanları incelendiğinde gıda mühendisi, gıda teknikeri gibi ilanların daha yoğunlukta olduğu görülebilir. Gıda ürünlerini işleyen, paketleyen ve dağıtımını yapan firmalarda bu gıdaların doğru şekilde üretildiğinden, yeterli besleyici içeriğe sahip olduğundan ve güvenli şekilde depolandığından emin olmak amacıyla gıda mühendisi çalıştırılması gerekir. Sadece üretim yapan gıda sektörü işletmeleri değil, bunları pazarlayan ve son tüketiciyle buluşturan restoranlardan marketlere kadar her birinde çalıştırılmak üzere birçok eleman aranır.

Gıda Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Gıda sektöründe çalışmak istiyorsan hangi alanda ve departmanda çalışacağına karar vermen gerekir. Her gıda sektörü elemanının farklı ve özel görevleri vardır ve bazıları için ciddi eğitimleri almış olmak gerekir. Zeytin, turunçgil gibi ürünlerin yetiştirilmesi ve işlenmesi ile ilgili yoğun olarak gıda firmaları bulunan İzmir’de tarım alanlarında çalışmak üzere ziraat mühendisinden, gıda işleme fabrikalarında çalışmak üzere pres işçisine kadar birçok elemana ihtiyaç duyulabilir. Eğer burada eğitim gerektirmeyen bir pozisyonda çalışmak istiyorsan gıda sektörü iş ilanları İzmir vasıfsız eleman araması yaparak istediğin sonuçlara ulaşabilirsin. Gıda sektöründe çalışanlar farklı pozisyonlar ve departmanlar düşünüldüğünde ortak olarak, bir gıda ürününün en doğru, ekonomik ve kaliteli şekilde son tüketiciye ulaşması için gerekli tüm süreçleri verimli bir şekilde gerçekleştirmekle yükümlüdür. Bir gıda mühendisi ürünün son tüketicinin kullanımı için sağlıklı ve yararlı olduğundan emin olup kalite koşullarını sağlaması gerekir. Gıda sektöründe çalışmak isteyen endüstri mühendisi için bu ürünlerin tüketiciye en ekonomik şekilde ulaşması önemlidir. Türkiye’nin en yaygın gıda işletmeleri arasında olan bakliyat ayıklama, paketleme ve taşıma işletmeleri de bu ürünlerin üretici çiftçiden satın alınıp verimli şekilde paketlenmesi ile ilgili işleri yerine getirir. Sadece gıda sektöründe pozisyon bulabilen gıda mühendisleri gibi farklı sektörlerde de aynı işi yapabilecek taşıma elemanları da aranan elemanlar arasında olabilir.

Gıda Sektöründe Çalışmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Gıda sektörü insanların yaşamlarını sağlıklı bir biçimde devam ettirebilmeleri için oldukça önemli bir alandır. Bu alanda çalışan kişilerin de belirli özelliklere sahip olmaları gerekir.

  •  Gıda sektöründe çalışmak istiyorsan bu alanda çalışmak istediğin pozisyonla ilgili yetkinliklere sahip olduğundan emin olman gerekir.
  • Pozisyonlara göre aranan özellikler değişse de gıda ürününün spesifik özellikleri gereği hızlı hareket edebilme ve kolay çözüm bulabilme yeteneği bu sektör için önem arz eder.
  • Gıda ürünlerinin geneli hızlı bir şekilde bozulduğu ve tüketilemez hale geldiği için pazarlama departmanından lojistiğe kadar her birimde çalışan eleman bu hıza ayak uydurabilmelidir. Bursa’da hasat edilen şeftalilerin şehrin ilçesindeki fabrikaya taşınarak yıkanması, ayıklanması, ezilmesi ve meyve suyu haline getirilmesi sırasındaki 1 günlük gecikme, ürünün kullanılmaz hale gelmesine yol açabilir. Bu gibi bir durumda soğuk hava depoları, lojistik firmaları ve daha birçok işletme doğru elemanla bu sorunu çözebilir. Bursa gıda sektörü iş ilanları arasında da göreceğin gibi gıdaya uzaktan yakından dokunan her firma için hızlı karar alabilme önemli bir kriter haline gelir.

·       Gıda sektörü eleman arayanlar açısından bakıldığında gıdanın üretiminden taşımasına ve sunulmasına kadar tüm alanda inovatif çözümler getirebilecek personeller arandığını görebilirsin.

Gıda Sektörü Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Gıda sektörü eleman arayan firmalar incelendiğinde yoğunluk olarak gıda ürünlerini işleyen imalat firmaları, tarım ürünlerini saklamak amacıyla soğuk hava depoları sunan lojistik ve depolama firmaları, kuru ürünleri hızlı bir şekilde satışa hazır hale getiren paketleme ve dağıtım firmaları bulunur. Bu firmaların her birinde amaç gıdanın dayanıklılığının artırılması ve tüketiciye ekonomik olarak ulaşmasının sağlanmasıdır. Bu işletmelerin her birinde ofis ortamı bulunduğu kadar saha ve üretim alanı da çalışma ortamları arasında yer alır. Gıda sektörünün çalışma koşulları senin çalışmak istediğin departmana ve pozisyona göre değişiklik gösterir. Ancak demir çelik sektörü baz alınarak düşünüldüğünde daha steril ve rahat bir çalışma ortamının olduğu söylenebilir. Ancak gıdaların fiziksel yapısının çabuk bozulmaya yatkın olması iş koşullarını daha stresli bir hale de getirebilir. Gıda sektörü her zaman insanların talep edeceği ürünleri üreten ve dağıtan firmaları barındırdığı için kolayca iş bulunabilir.

Gıda sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Gıda sektöründe gıda mühendisleri, gıda teknikerleri, ziraat mühendisleri, endüstri mühendisleri, veterinerler, paketleme elemanları, lojistik sorumluları, gıda işleme elemanları çalışabilir. Bu meslekler dışında da muhasebe, insan kaynakları gibi birçok genel meslek dalı için de iş imkanı vardır. Gıda sektörü iş ilanları bayan ve erkeklerin başvurabileceği pek çok imkan sağlar..

Gıda sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Gıda sektörü firmaları genelde kariyer.net’e ilanlarını yükleyerek eleman bulur. Sen de kariyer.net’te bir profil açıp iyi bir özgeçmiş hazırlayarak kendine uygun bir iş imkanına sahip olabilirsin. Kariyer.net’te filtreleme yaparak başvuru sürecini kolay hale getirebilirsin. Kariyer.net üzerinden gıda sektörü iş ilanları bay ve bayanlar için yayınlanan seçeneklere kolayca ulaşıp başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Gıda sektöründe nasıl iş bulunur?

Gıda sektöründe iş bulmak diğer birçok sektöre göre daha kolay olabilir. Ancak çoğu alanda uzmanlık gerektiren işler olduğu için işe alım sürecinde daha fazla yetkinlik gerekebilir. Ankara’daki bir hayvansal ürünler üreticisinde iş bulmak için hijyen gibi bazı niteliklere dikkat etmen gerekir. Gıda sektörü iş ilanları Ankara, İstanbul, İzmir gibi yoğun şehirlerde daha fazla yayınlandığı için bu bölgeleri özellikle araştırabilirsin.

Gıda sektöründe part time çalışma imkanları nelerdir?

Gıda sektöründe part time çalışma imkanı en çok sezonluk üretim yapan gıda işletmeleri, restoranlar ve tarım alanlarında mevcuttur. Gıda sektörü iş ilanları part time çalışma şekli filtreli yayınlara bakıldığında genellikle sürekli açık olan bazı restoran gibi işletmelerin servis elemanı aradığı görülebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Gıda iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Sitemize üye girişi yaparak çeşitli ilanlara başvurularını gerçekleştirebilirsin. Profil alanında yer alan bilgiler, öz geçmiş dosyan ve ön yazıların ile gıda alanında açılan ilgili ilanlara kolayca kendini tanıtabilirsin. Bu alanda yapacağın iş araştırmaları sırasında ise "detaylı arama" kısmında yer alan bölgeye sektör adını yazarak çeşitli filtrelemeler ile sana en uygun ilana ulaşabilirsin.

Gıda iş ilanları en çok hangi pozisyondadır?

İş veren kurum ve firmalar kariyer.net üzerinden farklı pozisyonlar için adayları değerlendirmek üzere ilanlar açarlar. Açılan ilanların belirli bir pozisyonda yoğun olması firmaların aradıkları adayların niteliklerine göre değişiklik gösterir. Dönemsel olarak birbirinden farklı pozisyonlarda yer alacak adaylara ihtiyaç duyulabilmektedir. Açılan ilanlarda yer alan pozisyonlar genel olarak stajyer, yeni başlayan, uzman, uzman yardımcısı vb. şeklinde belirlenebilmektedir.

Gıda iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Gıda gibi temel bir alanda hizmet ve ürün çıktısı üreten firmalar, Türkiye'nin her ilinde ve ilçesinde aday çalışanlara ihtiyaç duyabilen firmalardır. Seçeceğin filtreleme yöntemlerinden biri olan şehre ve ilçeye göre arama yapabilme özelliği sayesinde sana en yakın olan ilana başvurunu hızlıca gerçekleştirebilirsin.

Gıda iş ilanlarına başvururken firmalar inceleyebilir miyim?

Başvuru yapmadan önce bulunduğun ilanı veren firma hakkında detaylı bilgi alabilmen mümkündür. Bilgi alma aşamasında firmayı takip ederek ya da web sitesini ziyaret ederek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin.