234

Grafik Tasarımcı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Grafik Tasarımcı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Grafik Tasarımcı İş İlanları

Grafik tasarımcı, reklam ve pazarlama projelerinin görsel tasarımını yapan kişiye denir. Görsel tasarımlar; web siteleri, reklamlar, kitaplar, bilgisayar oyunları, ürün ambalajları, afişler vb. yerlerde kullanılır. Grafik tasarımcı, tasarladığı görseller ile reklamda öne çıkarılması kararlaştırılan fikri iletir. Hazırlanan tasarımların nasıl olması gerektiği ile ilgili müşterilerle görüşmek grafik tasarımcının görevleri arasında yer alır. Grafik tasarımcılar, müşterilerin tasarım üzerinde istedikleri revizeleri yapar. Çalışmanın baskı için uygun olup olmadığını inceler. Grafik tasarımcı, markanın imajını ve verdiği mesajı görsel kullanarak anlatır. Tasarım konseptlerini müşterilere ya da sanat yönetmenine grafik tasarımcılar sunar. 3D modelleme, fotoğrafçılık ve görüntüleri düzenlemek ve tasarımlar oluşturmak grafik tasarımcının yapabileceği işler arasında yer alır.  Grafik tasarımcı iş ilanları kategorisinde personel arayışını duyuran firmalar, yetenekli grafik tasarımcılar aranır. Adaylar, ilanları inceleyerek kendisine uygun seçeneklere başvuru yapabilir.

Grafik Tasarım Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Detaylara dikkat etmek grafik tasarımcıda olması gereken özellikler arasında bulunur. Çok yönlülük ve özgünlük kavramları grafik tasarımcılarda aranan özelliklerdir. Aynı anda birden fazla projede çalışabilen grafik tasarımcılar, zamanı yönetme yeteneğine sahip olmalıdır. Grafik tasarımcı, ilgi çekici ve amacına uygun tasarımlar oluşturur. İletişim yönünün güçlü olması grafik tasarımcıların sahip olması gereken yetenekler arasında bulunur. Grafik tasarımcılar, dikkatli ve sabırlı olmalıdır. İşe odaklanma yeteneği de grafik tasarımcının sahip olması gereken yeteneklerden birisidir. Grafik tasarımcı arayanlar yayınladıkları iş ilanlarında, aradıkları grafik tasarımcı için kriterlerini mutlaka belirtir. Grafik tasarımcılar, projelerin son teslim tarihine mutlaka uymalıdır. Mesleğe uygun olan adaylar, grafik tasarımcı ilanları kategorisini takip ederek başvuruda bulunabilir.

Grafik Tasarımcı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Grafik tasarım uzmanı iş ilanları, grafik tasarımcı adaylarının istihdam edilmesine olanak sağlar. Grafik tasarımcılar için verilen iş ilanları farklı firmalar, farklı kriterler ve farklı bölgeler için yayınlanır. Firma grafik tasarımcı iş ilanları Ankara kategorisinde personel arıyorsa Ankara’da ikamet eden adayların başvurularını bekler. Diğer yandan İzmir’de iş arayan grafik tasarımcı adaylarının grafik tasarımcı iş ilanları İzmir kategorisindeki seçenekleri incelemesi gerekir. Freelance grafik tasarımcı arayan bir firma, grafik tasarım iş ilanları freelance iş ilanları yayınlar. Bazı firmalar ise deneyimsiz elemanları tercih eder. Yetiştirilmek üzere grafik tasarımcı istihdam etmek isteyen firma iş ilanını, deneyimsiz grafik tasarım iş ilanları kategorisinde yayınlar. Adaylar iş ilanlarını incelerken firmaların kriterlerini ve kendi niteliklerini değerlendirmelidir. Bu kapsamda kendisine uygun ilanlara başvuru yapan adayların kısa sürede iş bulma şansı yüksek olur.

Grafik Tasarımcı Ne İş Yapar?

Grafik tasarımcılar, tasarımlarının iletmesi gereken mesajı belirler. Grafik tasarımcı eskizler oluşturarak müşteriye sunum yapar. Müşteri tarafından varsa önerilen değişiklikleri yaparak tasarımı son hale getirmek grafik tasarımcının görevleri arasına girer. Müşterinin istediği mesajın tüketicilere iletildiğinden emin olmak, grafik tasarımcının sorumlulukları arasında bulunur. Grafik tasarımcılar; format, baskı ve zaman çizelgeleri ile ilgili danışmanlık yapar. Grafik tasarımcılar, sektördeki son trendleri takip eder ve bu trendleri ticari ortamda analizlerini yapar. 3D modelleme, fotoğrafçılık, görüntüleri düzenlemek ve tasarımlar oluşturmak grafik tasarımcının işi olur. Bazı firmalar ise evden çalışacak grafik tasarımcı arar. Bu durumda firma iş ilanını, evde grafik tasarım iş ilanları kategorisinde yayınlar. Evden çalışmak isteyen grafik tasarımcı adayları, bu ilanlara başvurabilir. Grafik tasarımcı, kapalı ortamlarda ve ofis ortamında çalışır. Grafik tasarımcılar uzun saatler boyunca bilgisayar karşısında oturarak çalışır. Tasarım stüdyoları vb. yerlerde çalışan grafik tasarımcılar zaman zaman ofis ortamı dışında da çalışabilir. Bazı grafik tasarımcılar freelance olarak hiçbir kuruma bağlı olmadan evden çalışma imkanına da sahip olur

Grafik Tasarımcı İş İlanlarında Hangi Diploma ve Belgeler Gerekir?

Grafik tasarımcı olmak isteyen adaylar, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmalıdır. Adaylar üniversite mezunu değilse özel eğitim kurumlarında grafik tasarım programı üzerine eğitim alarak sertifika kazanabilir. Okuldan yeni mezun veya özel kurumlarda eğitimini yeni tamamlamış grafik tasarımcı, grafik tasarım iş ilanları tecrübesiz kategorisini takip ederek başvuruda bulunabilir.

Grafik Tasarımcının Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Grafik tasarımcı proje kapsamını tespit etmek için müşteri ya da sanat yönetmeni ile görüşür. Yaratıcı ve özgün fikirler oluşturmak için grafik tasarımcının görevi olur. Grafik tasarımcı, çalışmalara tüketicinin bakış açısından bakarak müşterinin mesajının doğru iletilmesinden sorumludur. Grafik tasarımcı, çalıştığı projeyi belirlenen teslim tarihinde tamamlayıp ilgili kişiye iletmelidir. 

Grafik Tasarımcı İçin İş Olanakları Nelerdir?

Grafik tasarımcıların çalışma alanı oldukça geniştir. Grafik tasarımcılar; reklam ajansları, matbaalar, gazeteler, dergiler, sinema ve TV sektörü vb. yerlerde çalışabilir. Ayrıca reklam veya grafik tasarım departmanı bulunan çoğu firmada grafik tasarımcılara ihtiyaç duyulur. Grafik tasarımcılar herhangi bir ajansa bağlı olmadan freelance olarak çalışabilir.  İş yükü az olan firmalarda part-time olarak çalışma imkanları da bulunur. İmkanı olan grafik tasarımcı kendi reklam ajansını açabilir.

Grafik Tasarımcı Ne Kadar Maaş Alır?

Grafik tasarımcılar, çalıştıkları firmalar ve yaptıkları işin özgünlüğüne ve yaratıcılığına bağlı olarak değişen maaş alır. Grafik tasarımcılar ortalamanın üstünde maaş alır. Freelance çalışan grafik tasarımcılar, yaptıkları iş başına ücret alır. Kendi işi olan grafik tasarımcı yaptığı işe göre ücret kazanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Grafik tasarımcı iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net üzerinden üyelik oluşturup hesabına girdikten sonra arama alanını aktif bir şekilde kullanabilirsin. Arama alan,ı dilediğin sektörde yer alan firmaların yayınladıkları ilanlara kolayca erişebilmeni sağlar. Arama alanına ''Grafik Tasarım'' kelimelerini yazarak ilgili sayfa eriştikten sonra, sana uygun olduğunu düşündüğün ilana kısa bir süre içerisinde öz geçmişini gönderebilirsin.

En çok talep hangi grafik tasarımcı iş ilanlarına vardır?

Adaylar tarafından iş ilanlarına gösterilen talepler dönemsel olarak değişebilmektedir. Bu durumun sebebi ise ilgili ilanda yer alan aday kriterleri ve iş tanımı ile bağlantılı olarak açıklanabilir. Adayların çoğunluğunun sahip olduğu mesleki yeterlilik ve donanım seviyesi ilgili ilan ile paralel ise ilana gösterilen talep de doğru orantılı bir şekilde artmaktadır.

Grafik tasarım iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

Grafik tasarım, günümüzde her sektörün içine dahil olmayı başaran temel bir alan konumuna gelmektedir. Bağlantılı olduğu ve iş alanı bulduğu tüm sektörler dolayısı ile Türkiye çapında geniş bir alanda iş sahasına sahiptir. Türkiye'nin yedi bölgesinde de grafik tasarım alanında pozisyon açığı olan firmalara kariyer.net üzerinden öz geçmişini göndererek iletişime geçebilmen mümkündür.

En kazançlı grafik tasarım iş ilanları nelerdir?

İş ilanlarını yayınlayan firmaların adaylara sunduğu pozisyonlar ya da maaş teklifleri, firmadan firmaya değişiklik gösterir. Bu etkene ek olarak adayların sahip oldukları yetkinlik düzeyi, deneyim seviyesi vb. kriterler de maaş aralıkları üzerinde etkili olabilmektedir. Grafik tasarım alanındaki işleri doğrudan kazanca göre filtrelemeniz mümkündür.

notifications İş Alarmı kur