238

Grafiker İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Grafiker cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Grafiker İş İlanları

Ürün ve hizmet satışı yapan her firmada grafik tasarım personellerine ihtiyaç duyulur. Grafiker olarak adlandırılan personeller firmanın görsel tasarım işleri ile ilgilenir. Bilgisayar oyun tasarımı, web siteleri, reklam tasarımı ve fotoğraf gibi alanlarda hizmet veren grafikerler, Türkiye’nin farklı şehirlerde çalışan firmalarında kendilerine göre iş fırsatları bulabilir. Grafiker iş ilanları deneyimli ve deneyimsiz adaylar için farklı açık pozisyonlar sunar. Daha önceden iş tecrübesi bulunmayan adaylar deneyimsiz ve yetiştirilmek üzere açılan ilanları değerlendirebilir. Böylece hem iş tecrübesi kazanabilir hem de kendinizi grafik tasarımı konusunda geliştirebilirsiniz. Grafikerlerin güncel tasarım akımlarını yakından takip etmeleri ve sektörün güncel trendleri hakkında fikir sahibi olmaları önemlidir. Grafiker iş ilanları freelance part time ve tam zamanlı çalışma türlerinde seçenekler sunar. İş arayan adaylar çalışma isteklerine göre farklı ilanları değerlendirerek başvuru yapabilir. Freelance grafikerler internet üzerinden hizmet verdikleri için bulundukları şehir dışındaki firmalarda görev alabilir. Ancak bazı firmalar freelance çalışanlarla yüz yüze görüşme yapmak isteyebilir. İlanlara başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemek en uygun işe yerleşmenize yardımcı olur.

Grafiker Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Firmaların görsel tasarım işleri ile uğraşan grafiker personeller, çalışma stillerine göre part time, full time ve freelance olarak ayrılır. Ülkenin farklı şehirlerinde görev alınabilecek grafiker pozisyonu için belirli niteliklere ve yeteneklere sahip olunması gerekir. Adayların yeteneklerinin ve eğitim bilgilerinin grafiker mesleğini devam ettirecek seviyede olması önemlidir. Grafiker olmak isteyen adayların renk, doku, ışık ve perspektif gibi bilgilere hakim olması ve bu bilgileri çizimlere uygulayabilmesi gerekir. Adayların baskı sürecinde renklendirme hakkında bilgi sahibi olması ve renklerin canlı görünmesini sağlayacak matbaacılık bilgisine sahip olması önemlidir. Güncel trendleri yakından takip ederek müşteri isteklerini anlayabilmek grafikerlerin yetenekleri arasında yer alır. Sanat akımlarını esprili bir dille müşteri isteklerine uyarlayacak mizahi bir anlayışa sahip olmak grafikerlerden beklenen özellikler arasında yer alır. Özel kurs ve üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim alarak grafikerlik mesleği ile ilgili yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Yaşadığınız şehre göre grafiker iş ilanları İzmir Ankara ve İstanbul gibi şehirlerde hizmet veren matbaa ofisi, reklam ajansı ve ofset ofisi gibi firmalarda iş fırsatları bulabilirsiniz. 

Grafiker İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Grafiker iş ilanları Ankara İzmir ve İstanbul gibi farklı şehirlerde hizmet ve ürün satışı yapan firmalarda tam zamanlı, yarı zamanlı ve freelance olarak çalışabilirsiniz. Grafiker unvanıyla iş arayan adayların başvuru sürecinde yeteneklerine uygun pozisyonlara yerleşmeleri için ilan detaylarını ve işverenlerin aradığı nitelikleri değerlendirmeleri gerekir. İşverenlerin adaylarda aradığı yetenekleri ve iş sorumluluklarını inceleyerek bu ilanların yeteneklerinize uygun olup olmadığını karşılaştırabilirsiniz. Yardımcı grafiker iş ilanları deneyim sahibi olmayan adaylar için uygun olabilir. Yetiştirilmek üzere ve yardımcı grafiker ilanları yeni mezun adaylar ve iş tecrübesi olmayanlara kendilerini geliştirmeye fırsatı sunar. Siz de grafiker ilanları yayınlayan firmaların çalışma saatleri, yan hak ödemeleri ve personele verdiği sorumlulukları inceleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca çalışma türü adayların başvuru yapmadan önce dikkat etmesi gereken durumlar arasında yer alır. Firma ihtiyacına göre tam zamanlı, part time ve freelance çalışma sistemleri grafikerlik mesleği için mevcuttur. Freelance çalışma isteyenler farklı şehirlerde yayınlanan home ofis grafiker iş ilanları kategorisindeki ilanları değerlendirebilir. Ofis içinde görev almak için başvuru yaparken ise firmanın çalışma adresini incelemek işe gidiş konusunda sizlere fayda sağlar.

Grafiker Ne İş Yapar?

Grafikerler; otomotiv, inşaat, reklam, sanayi ve kimya gibi farklı sektörlere hizmet veren firmalarda görev yapar. Freelance, tam zamanlı ve part time grafiker iş ilanları arasından çalışmak istediğiniz pozisyona başvuru yapabilirsiniz. Grafik tasarım personelleri firmanın ihtiyaç duyduğu görsel malzemelerin hazırlanmasını sağlar. Hazırlık sürecinde animasyon, tipografi, grafik çizgileri gibi farklı tekniklerden yararlanarak görsel malzemeler oluşturur. İşveren isteğine göre hazırlanan görseller hareketli ve sabit olabilir. Ayrıca afiş, dergi, gazete, kitap kapağı gibi farklı tasarımlar grafikerler tarafından hazırlanır. Grafikerlerin görevi, işveren firmanın isteğine uygun ve firma politikasını yansıtacak tasarımlar yapmaktır. Ayrıca sektördeki trendleri ve yenilikleri yakından takip etmek ve hazırlanan işlere uygulamak grafikerlerin görevleri arasında yer alır. Gerekli durumlarda müşteri isteğine göre hazırlanan görseller üzerinde düzenlemeler yapmak grafikerin görevidir. Ofset, reklam ajansı ve matbaa grafiker iş ilanları kategorisini inceleyerek yeteneklerinize uygun farklı çalışma stilleri bulabilirsiniz.

Grafiker Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Grafiker iş ilanları İstanbul Avrupa ve Asya ilçelerinde hizmet veren firmaların açık pozisyonlarını kapsar. Yaşadığınız şehre ve uzmanlığınıza göre firmaların yayınladığı güncel grafiker iş ilanları kategorisine başvuru yapabilirsiniz. Grafiker olmak isteyenlerin çeşitli eğitimleri almış olması gerekir. İşverenlerin istediği işi ortaya çıkarmak için adayların geleneksel ve dijital çizim çalışmaları üzerine bilgi sahibi olması önemlidir. Güzel sanatlar, sanat ve tasarım, mimarlık fakültelerine bağlı bölümlerde grafik bölümü programlarından mezun olanlar grafiker olarak farklı firmalarda görev alabilir. 2 yıllık eğitim veren meslek yüksek okullarının grafik tasarım bölümü mezunları grafiker olarak iş hayatına atılabilir. Üniversite eğitimi almayan veya farklı bölümlerden mezun olup grafiker olmak isteyen kişiler ise sertifika programlarına katılabilir.  Üniversite ve özel kurslarda verilen eğitim içerikleri grafikerlerin sahip olması gereken özelliklere göre hazırlanır. Ders içeriklerinde bilgisayar çizim ve dizgi programları, matbaacılık, desen, perspektif, renk, doku ve ışık gibi farklı alanlar üzerine eğitimler verilir. 

Grafiker Olmak İçin Ne Mezunu Olmak Gerekir?

Çizim ve tasarım üzerine yeteneği olanlar kariyer hayatlarında tasarım ile ilgili mesleklere yönelir. Tasarım alanının popüler mesleklerinden biri olan grafikerlik için adayların en az lise mezunu olması gerekir. Önlisans ve lisans eğitimi alarak grafiker olabilirsiniz. Ayrıca özel kursların sertifika programlarına katılarak grafikerlik ile ilgili eğitim alabilirsiniz.

Freelance Grafikerler Nasıl Çalışır?

Freelance grafiker olarak çalışan kişilerin çalışma sistemleri full ve part time çalışanlardan farklıdır. Belli bir mekana ve zamana bağlı olmayan freelance çalışanlar genellikle proje bazlı görev alır. Bu projeler işveren firmanın istediği detaylar doğrultusunda proje teslim süresine göre hazırlanır. Freelance çalışanlar mesai saatlerini kendi iş yoğunluk durumuna göre ayarlar. Gece ve gündüz saatleri fark etmeksizin kişinin isteği doğrultusunda şekillenen çalışma süreleri teslim zamanına göre değişebilir. Esnek çalışma sürelerinin olduğu freelance çalışma türünde adayların belirli bir öz disipline sahip olması önemlidir.

Grafikerlerin Çalışma Şartları Nasıldır?

Genellikle masa başında çalışan grafikerlerin çalışma şartları ve koşulları firmalara göre değişiklik gösterir. Tam ve yarı zamanlı görev yapan grafikerlerin çalışma saatleri firmaların mesai sürelerine belirlenir. Hafta içi ve hafta sonu çalışabilen grafikerlerin mesai saatleri ve ücretleri işverenlerin politikasına göre değişiklik gösterir. Bazı firmalarda Cumartesi iş gününden sayılır iken bazı firmalar yalnızca 5 gün çalışır.

Grafiker Maaşları Nasıldır?

Freelance, yarı zamanlı ve full time olarak çalışan grafikerlerin maaşları firmalara göre farklılık gösterir. Serbest zamanlı çalışan grafikerler genellikle proje bazlı işlerde görev alır. Proje bazlı çalışanların maaş ödemeleri ise proje başına yapılır. Ayrıca, her proje için firmaların ayırdığı bütçe farklılık gösterdiği için grafikerlere yapılan ödeme değişiklik gösterir. Yarı zamanlı çalışanlar ise çalıştıkları mesai sürelerine göre maaş ödemesi alır. Tam zamanlı çalışanlara ise işe kabul sürecinde aylık maaş için firmanın sunduğu ücret teklif edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Grafiker iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Grafiker iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Grafiker iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Grafiker iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Grafiker pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Grafiker iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Grafiker iş ilanlarına erişebilirsin.

Grafiker iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Grafiker için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur