1197

İnsan Kaynakları İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 24 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İnsan Kaynakları İş İlanları

İnsan kaynakları departmanı büyük ve küçük işletmelerde bulunan önemli birimlerden birisi. Farklı sektörlere hizmet veren her firmada insan kaynakları departmanı yer alır. Bu departmanlarda şirket ihtiyacına göre farklı büyüklükteki ekipler görev alır. İnsan kaynakları iş ilanları arasında müdürlük ve sorumlu personel pozisyonları bulunur. Yeteneklerin ve uzmanlığına göre firmaların insan kaynakları departmanlarında uzman veya müdür olarak görev alabilirsin. İnsan kaynakları iş ilanları Ankara, İstanbul, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerde ön plana çıkan meslek grupları arasında yer alır. Çeşitli sektörlere çalışan firmalarda bulunan bu departman şirket içi çalışanlar ile ilgilenir.  Firma personelinin işe girişi, çıkışı ve mevzuata uygun çalışan süreçlerinin yürütülmesi insan kaynakları departmanı personelinin görevleri arasında yer alır. İnsan kaynakları eleman ilanları, farklı firmalar tarafından yayınlanır. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yer alan açık pozisyon fırsatlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin.

İnsan Kaynakları Personeli Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Tarım, sanayi üretimi, teknoloji, inşaat ve hizmet gibi sektörlere çalışan firmalarda insan kaynakları uzmanı olarak görev alabilirsin. İnsan kaynakları eleman arayan firmalar tarafından açılan ilanları inceleyerek yaşadığın şehirdeki fırsatları yakalayabilirsin. İnsan kaynakları iş ilanları İzmir, Ankara, İstanbul gibi şehirler için arama filtreleri uygulayarak aradığın şehirdeki fırsatlara kolayca ulaşabilirsin. Her işletmede ihtiyaç duyulan bir pozisyon olan insan kaynakları uzmanının çeşitli görev ve sorumlulukları bulunur. İnsan kaynakları departmanında görev alan personel, firma çalışanlarının işe giriş ve çıkış işlemleri ile ilgilenir. Çalışanların hakları ile süreç bu departman tarafından takip edilir. İnsan kaynakları departmanında görev alabilmek için mesleki eğitime ve çeşitli yeterliliklere sahip olman gerekir. İşveren kurumların adaylarda aradığı özelliklerden bazıları şunlar olabilir:

  • İnsan kaynakları personeli/uzmanı adaylarının ekip çalışmasına yatkın olması 
  • Planlama ve organizasyon becerisinin kuvvetli olması 
  • Düzgün bir diksiyona sahip olması
  • Problemler karşısında akılcı ve analitik çözümler sunma yeteneği
  • Mesleki yenilikleri yakın takip etme ve güncellikleri pratiğe çevirebilme
  • Yazılı ve sözlü iletişim becerilerinin gelişmiş olması 
  • Dış görünüşe dikkat etme

Bu özelliklere sahipsen ve insan kaynakları alanında tecrübeye sahipsen çeşitli firmaların açtığı ilanlara başvuru yapabilirsin. İnsan kaynakları iş ilanları yeni ve güncel fırsatlara Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin.

İnsan Kaynaklarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İnsan kaynakları departmanında personel, sorumlu ve müdür unvanları ile görev alabilmek için üniversite veya yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmuş olman gerekir. Çalışma ekonomisi, iktisat, insan kaynakları yönetimi ve işletme yönetimi gibi bölümlerden mezunsan insan kaynakları departmanı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. İnsan kaynakları eleman arayanlar, adaylarda mesleki eğitimin ve ekip çalışmasına yatkınlığının olmasına dikkat eder. İnsan kaynakları elemanlarının çalışma ortamı genellikle ofisleri olur. Ofis içi ve masa başında çalışmalarını yürüten insan kaynakları çalışanları genellikle hafta içi günler mesai yapar. İşletmenin çalışma durumuna göre cumartesi tam veya yarım gün çalışan departmanlar olabilir. Firmaların çalışma koşulları işletmelere göre farklılık gösterir. İnsan kaynakları uzmanı maaş aralıkları adayların pozisyon seviyesine göre değişir. Uzman ve yeni başlayan pozisyonlarında maaş ödemelerinde farklılık görülür. Çalışanların maaş aralıklı ortalamanın altı veya üstünde olabilir. Bu durum işveren firmalara göre değişiklik gösterir.

İnsan Kaynakları İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İnsan kaynakları alanında kariyer hedefliyorsan farklı ilçelerdeki iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Güncel insan kaynakları iş ilanları için Kariyer.net üzerinden inceleme yapabilirsin. İş ilanlarına başvuru yaparken dikkat etmen gereken bazı durumlar bulunur. Yaşadığın ilçeye yakın işletmelere başvuru yapabilirsin. Bu sayede ulaşım problemleri yaşamadan işe gidiş ve geliş sürecini tamamlayabilirsin. İşveren kurumlar adayların bazı niteliklere sahip olmasını bekler. Başvuru yapmadan iş ilanlarında yer alan kriterleri inceleyerek yeteneklerine ve özgeçmişine uygun pozisyonları seçebilirsin. İlanda yer alan kriterleri karşılıyor olman işverenler tarafından mülakata çağrılma şansını arttırır. Yabancı dil bilgisi, bilgisayar kullanımı ve çeşitli mesleki sertifikalara sahip olma şartı ilan detaylarında belirtilir. İlanlara başvuru yaparken işveren kurumun belirttiği niteliklere ve mesleğin görev ve sorumluluklarına uygun olman doğru işe yerleşmene yardımcı olur. Çalışma yeri, çalışma saati ve sorumlulukları inceleyerek hayalindeki işi kolayca bulabilirsin.

İnsan kaynakları görev ve sorumlulukları nedir?

İnsan kaynakları personelinin görevleri arasında personel özlük dosyalarının oluşturulması, izinleri ve raporları toplamak bulunur. İşveren kurumun aylık maaş bordrolarını yapmak, kıdem ve ihbar yükümlülüklerinin takibini yapmak ve işe giren ve çıkan personelin resmi işlerini takip etmek insan kaynakları departmanı çalışanlarının görev ve sorumluluklarından. Ayrıca, işveren kurumun ihtiyacına göre iş ilanları hazırlayarak pozisyona uygun personeli bulmak bu departmanın görevleri arasında yer alır.

İnsan kaynakları maaşları nasıl?

İnsan kaynakları departmanı çalışanlarının maaşları geniş bir aralığa sahip. İşe yeni başlayan, stajyer ve uzman pozisyonlarının maaş ödemeleri seviyelere göre farklılık gösterir. İşveren kurumlara göre  ödenen maaşlar ve yan hakları değişebilir. Servis, yemek kartı, yemekhane ve alışveriş çeki gibi farklı olanaklar işveren kurumlara çeşitlilik gösterir. 

İnsan kaynakları uzmanı olmak için hangi eğitimi almak gerekir?

İnsan kaynakları uzmanı olarak çalışmak için mesleki eğitime sahip olman gerekir. Üniversite ve meslek yüksekokullarında ilgili bölümlerde eğitim aldıysan insan kaynakları uzmanı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Ayrıca, özel eğitim kurumlarının insan kaynakları uzmanlığı sertifika programlarına katılarak mesleki beceri ve eğitim alabilirsin. Aldığın eğitimler doğrultusunda çeşitli firmalara başvuru yapabilirsin.

Part time insan kaynakları olarak çalışılır mı?

İnsan kaynakları departmanı çalışanları genellikle tam zamanlı olarak görev alır. Ancak firmanın ihtiyacına göre bazı görevler, part time çalışanlara verilebilir. Kısmı zamanlı veya stajyer olarak insan kaynakları departmanında görev alabilirsin. Ekip büyüklüğüne göre part time çalışma imkanları iş ilanlarında adaylara sunulur. Part time çalışanlara ödenen maaş ve yan haklar firmalara ve mesai sürelerine göre değişir.

Sıkça Sorulan Sorular

İnsan kaynakları iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

 İnsan kaynakları iş ilanlarına, Kariyer.net sitesi üzerinden hazırlayacağın bir CV ile kolay ve hızlıca başvurabilir; Türkiye’nin tüm il ve ilçelerindeki insan kaynakları iş ilanlarını en güncel haliyle takip edebilirsin. 

İnsan kaynakları iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

 İnsan kaynakları iş ilanları İstanbul – Avrupa, İstanbul – Anadolu, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep, Muğla ve Tekirdağ gibi illerde yoğunluk gösterse de güncel ilanları takip ederek diğer il ve ilçelerdeki insan kaynakları iş ilanlarını da inceleyebilirsin. Bu bağlamda, Kariyer.net/is-ilanlari/insan+kaynaklari linki üzerinden Türkiye’nin tüm insan kaynakları iş ilanlarını takip edebilirsin. 

İnsan kaynakları iş ilanları en çok hangi pozisyondadır?

 İnsan kaynakları iş ilanları en çok İnsan Kaynakları Müdürü / Yöneticisi, İnsan Kaynakları Uzmanı, İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı, İnsan Kaynakları Sorumlusu, İnsan Kaynakları Asistanı, İnsan Kaynakları Elemanı, İşe Alım Uzmanı, Bordro ve Özlük İşleri gibi pozisyonlarda çeşitlilik gösterir. Kariyer.net/is-ilanlari/insan+kaynaklari bağlantısından insan kaynakları iş ilanlarının farklı pozisyonlarda yayınlanan iş ilanlarını inceleyebilirsin. 

En kazançlı insan kaynakları iş ilanları nelerdir?

 En çok kazanç sağlayan insan kaynakları iş ilanlarını kariyer.net sitesi üzerinden detaylı olarak görebilirsin. Danışmanlık, tekstil, bilişim, otomotiv, sağlık, üretim, eğitim, perakende, hizmet ve yapı sektöründe yer alan yüzlerce insan kaynakları iş ilanına kolayca göz atabilirsin. Ayrıca kariyer.net sitesinde yer alan “Kariyer Rehberi ve Pozisyon Rehberi gibi bloglardan insan kaynakları alanında güncel bilgileri de takip etmen mümkün.

notifications İş Alarmı kur