1304

İnsan Kaynakları Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down




search


search








Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 27 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İnsan Kaynakları Uzmanı İş İlanları

İnsan kaynakları uzmanı, şirketlerde bulunan insan kaynakları departmanında, uzman statüsünde görev alan kişilerdir. Sağlık, otomotiv, eğitim, ulaşım gibi birçok farklı sektöre ait olan şirketlerde yer alan insan kaynakları uzmanlarının temel görevi, bağlı olduğu kuruma yeni personeller almak ve kurum ile bağlantısı kesilen personelleri işten çıkarmaktır. İşe alım ve işten çıkarma işlemlerinin yanı sıra insan kaynakları uzmanlarının iş yerindeki genel düzeni sağlama, çalışanlara belirli eğitimler verme, iş yerinin hedefini belirlemesine ve belirlediği hedefi gerçekleştirmesine yardımcı olmak gibi işlevleri de vardır. İnsan kaynakları uzmanı olarak görev almak istiyorsan insan kaynakları uzmanı iş ilanları için başvuruda bulunabilirsin. 

İnsan Kaynakları Uzmanı Ne İş Yapar?

İnsan kaynakları uzmanı ilanları detaylarında yer alan iş tanımı kısmında insan kaynakları uzmanının yapacağı işler hakkında genel bilgi verilir. İnsan kaynakları uzmanı olarak görev almak istiyorsan insan kaynakları uzmanının görev ve sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olman önem arz eder. Bağlı olduğun kurumun insan kaynakları departmanında insan kaynakları uzmanı olarak görev alırken gerçekleştirmen gereken temel görev, işe alım ve işe alınma sürecini yönetmektir. Bunun yanı sıra gerçekleştireceğin birçok farklı görev vardır. İnsan kaynakları uzmanı olarak yapacağın işler arasında iş başvurusunda bulunan adayların şirkete sunduğu cv dosyalarını incelemek bulunur. Yaptığın incelemeler sonucu uygun gördüğün adayları belirlersin. Uygun gördüğün adayları mülakata tabi tutmak da insan kaynakları uzmanı olarak görevlerin arasındadır. İş yerinde çalışan diğer personellerin çalışma ücretini düzenlemek ve belirlenen ücret doğrultusunda aylık bordro hazırlamak insan kaynakları uzmanının görevidir. Bunun yanı sıra çalışanların gösterdiği performansları farklı açılardan değerlendirirsin. Şirkette görev alan diğer çalışanlara ait izin, mesai gibi hususları yönetmek ve düzenlemek, insan kaynakları uzmanı olarak sorumlulukların arasındadır. Bunların yanı sıra şirkette yer alan personellerin gelişimine olumlu katkıda bulunacak olan eğitimler düzenler, bu eğitimleri sunum halinde ilgili birimlere raporlarsın. Şirketin genel düzenini sağlamak ve şirket hedeflerini oluşturmak, insan kaynakları uzmanının yaptığı temel işlerden birisidir. Güncel insan kaynakları uzmanı iş ilanları arasında yer alan iş tanımı kısmına göz atarak insan kaynakları uzmanının görev ve sorumlulukları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsin. 

İnsan Kaynakları Uzmanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İnsan kaynakları uzmanı iş başvurusu yapacak adayların bazı özelliklere sahip olması beklenir. Bu özellikler, kurum ve kuruluşların kriterleri doğrultusunda farklılık gösterebilir. İnsan kaynakları uzmanı olarak görev almak istiyorsan SGK mevzuatı ve iş kanunu gibi hususlar hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olman gerekir. Bu husus, işe alım ve işten çıkarma süreçlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülebilmesi açısından önem arz eder. Bunun yanı sıra MS Office gibi bilgisayar programlarına hakim olmak da aranan özelliklerden birisidir. İnsan kaynakları uzmanı, şirket içerisinde genel düzeni ve disiplini sağlayan kişidir. Bu doğrultuda insan kaynakları uzmanı olmak isteyen kişinin disiplinli, detaycı olması gerekir. Aynı zamanda liderlik ve yöneticilik vasıflarına sahip olmak da önemlidir. Üst yönetim ile sürekli olarak etkileşim halinde olan insan kaynakları uzmanının çözüm odaklı, hedef belirleyici ve yapıcı olması gerekir. İnsan kaynakları uzmanı iş ilanları yeni yayınlananlarda yer alan genel nitelikler kısmından sahip olman gereken özellikler hakkında bilgi sahibi olabilirsin. 

İnsan Kaynakları Uzmanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

İnsan kaynakları uzmanı eleman ilanları için başvuracak olan adayların sahip olması gereken eğitim ve belge koşulları vardır. İnsan kaynakları uzmanı olmak için sahip olman gereken eğitim ve belgeler şu şekilde özetlenebilir:

  • İnsan kaynakları uzmanı eleman ilanlarına başvurmak için öncelikle üniversiteden lisans derecesi ile mezun olman gerekir. Bu husus, firmalara göre farklılık gösterse de, insan kaynakları uzmanı elemanı olmak için gerekli olan eğitim koşulu çoğunlukla lisans diplomasıdır. 
  • İnsan kaynakları uzmanı elemanı olmak istiyorsan ilgili üniversitelerin İnsan Kaynakları Yönetimi ve bu bölüme yakınlık gösteren Sosyoloji, Halka İlişkiler, Uluslararası İlişkiler gibi bölümlerden mezun olma şartı aranır. Herhangi bir üniversite bölümünden mezun olduysan; bahsedilen bölümlerden yüksek lisans yaparak insan kaynakları uzmanı olarak çalışma imkanı bulabilirsin. 
  • Lisans diplomasının yanı sıra ‘insan kaynakları yöneticisi sertifikasına’ sahip olman gerekir. İnsan kaynakları yöneticisi sertifikasına sahip olmak için ilgili eğitim kurumlarının sınavlarını başarılı ile tamamlaman yeterlidir. 

İnsan kaynakları uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

İnsan kaynakları uzmanı iş ilanlarına ulaşabilmek oldukça kolaydır. İnsan kaynakları uzmanı iş ilanlarına ulaşmak için öncelikle Kariyer.net sitesinin başlangıç sayfasında yer alan ‘İş Ara’ butonuna tıklayarak iş ilanları sayfasına gelmelisin. İş ilanları sayfasına geldikten sonra filtre bölümünden pozisyon olarak ‘insan kaynakları uzmanı’ bölümünü seçerek insan kaynakları uzmanı iş ilanlarına ulaşabilirsin. 

İnsan kaynakları uzmanı ihtiyacı bulunur mu?

İnsan kaynakları uzmanı, şirket içerisinde genel düzeni sağlayan ve işe alınma süreçlerini yöneten kişidir. Dolayısı ile çoğu şirkette bu süreci yöneten bir personele ihtiyaç duyulur. Neredeyse çoğu şirkette insan kaynakları departmanının var olduğu düşünülürse, insan kaynakları uzmanına olan ihtiyacın genel olarak bulunduğu söylenebilir. İnsan kaynakları uzmanı iş ilanları İstanbul, Bursa, Ankara gibi iş ilanlarına göz atarak iş başvurusunda bulunabilir, insan kaynakları uzmanı olarak çalışma imkanı yakalayabilirsin. 

İnsan kaynakları uzmanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İnsan kaynakları uzmanı iş ilanlarına uzman statüsünde çalışabilecek yeterliliğe ve niteliğe sahip olan adaylar başvurabilir. Aynı zamanda bu adayların gerekli eğitim ve belgelere sahip olması gerekir. İnsan kaynakları uzmanı iş ilanlarında yer alan yaş, askerlik, tecrübe gibi çeşitli kriterlere uyum sağladığını düşünüyorsan insan kaynakları uzmanı iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. 

İnsan kaynakları uzmanının görev alabileceği sektörler nelerdir?

İnsan kaynakları uzmanının görev alabileceği sektörler oldukça geniş kapsamlıdır. İnsan kaynakları uzmanı olarak turizm, otomotiv, eğitim, sağlık, ulaşım gibi daha birçok farklı sektörde görev alabilir, insan kaynakları uzmanı mesleğini icra edebilirsin. İnsan kaynakları uzmanı iş ilanları bugün yayınlananlara göz atarak, insan kaynakları uzmanı olarak çalışabileceğin sektörleri görebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

İnsan kaynakları uzmanı olmak için hangi bölüm mezunu olmak gerekir?

İnsan kaynakları uzmanı olmak için üniversitelerin İnsan Kaynakları, İşletme ve İktisat gibi ilgili bölümlerinden mezun olmak şarttır. İnsan kaynakları iş ortaklığı alanında belirli bir süre tecrübe gereklidir. Kariyer.net üzerindeki insan kaynakları uzmanı iş ilanlarında çeşitli yabanci dilleri bilen kişiler aranır. İş ilanlarında belirtilen kriterler farklılık göstermekle birlikte ilgili alanda tecrübeli, seyahat engeli bulunmayan, ehliyet sahibi, yabancı dil ve bilgisayar bilgisine sahip adaylar aranır.

İnsan kaynakları uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İnsan kaynakları uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. Kariyer.net filtreleme özelliğini kullanarak insan kaynakları uzmanı iş ilanlarını listeleyebilir, kendin için en uygun iş ilanına hızlı ve kolay bir şekilde başvurunu gerçekleştirebilirsin. Ek olarak güncel iş ilanlarından anında haberdar olmak istiyorsan alarm oluşturma özelliğini kullanabilirsin.

İnsan kaynakları uzmanı için hangi şehirlerde alım var?

İnsan kaynakları uzmanı adayları için özellikle büyükşehirlerde çeşitli ilanlar bulunur. Ankara insan kaynakları uzmanı iş ilanlarının sıklıkla yayınlandığı şehirlerdendir. Ankara'da insan kaynakları uzmanı iş ilanı yayınlayan şirketler genellikle yabancı dil talep eder. Kariyer.net ile insan kaynakları uzmanı iş ilanlarına ulaşabilir, filtreleme özelliğinden yararlanarak yaşadığın ilde bulunan iş ilanlarını listeleyebilirsin. Bu iş ilanları arasından sana en uygun olan iş ilanına başvuru yapabilirsin.

İnsan kaynakları uzmanı pozisyonu için part-time iş ilanları var mı?

İnsan kaynakları uzmanları genellikle tam zamanlı olarak işe alınır. Tam zamanlı çalışma aralığı 8 ila 12 saat arasında olmakla birlikte şirkete bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Part time ve uzaktan çalışma sistemi ile çalışan firmalar da bulunur. Kariyer.net filtreleme özelliğinden yararlanarak insan kaynakları uzmanı pozisyonu için yayınlanan part time iş ilanlarını listeleyebilirsin.

notifications İş Alarmı kur