23

Mali Müşavir İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Mali Müşavir cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Mali Müşavir İş İlanları

Mali müşavir iş ilanları son dönemde yoğunluk kazanan iş imkânları arasındadır. Özellikle gerçek ve tüzel kişilerin yanında kamu ve özel şirketlerde bu mesleğe yoğun talep olduğunu söylemek mümkün. Şirket, kurum ya da herhangi bir işletme içerisinde muhasebe ve finans alanında yetkin eleman ihtiyacı oldukça artmış durumdadır. Özellikle yeni kurulan şirketlerin muhasebelerinde ve tüm özel şirketlerin finans biriminde olmak üzere artan ihtiyaç, bu mesleğe popülerlik kazandırmaya devam eder. Bu konuda eğitimin ya da ilgin varsa ve gerekli yeterlilikleri taşıyorsan mali müşavir iş ilanlarına göz atabilirsin. Mali müşavirlik kariyerini bu alanda sürdürmek isteyen kişiler ve rakamlarla arası iyi olanlar için son derece avantajlı bir meslek gibi durmaktadır.

Mali Müşavir Ne İş Yapar?

Mali müşavirler, özel veya kamu kurumlarında çalışabilir. Özel kurumlarda şahıs ve şirketlerin hesap bilgilerini düzenleme, borç ve alacak hesaplarının takibi, mevcut varlıkların analizi, vergi ve yasal yükümlülüklerinin takibi, düzenlenmesi ve yerine getirilmesi ile tüm finansal faaliyetlerin kaydı ve kontrolünü gerçekleştirirsin. Kamu kurumlarında ise vergi müfettişliği, vergi, maliye, gelir uzmanlığı gibi meslek dallarının yanı sıra ilanda belirtilen özellikler doğrultusunda tüm işlerde çalışabilirsin. Mali müşavir eleman ilanları ile mesleğe başlayacak olanların, mali raporların hazırlanması, banka işlemlerinin yapılması ve takibi, veri girişlerinin yapılması, finans birimine destek verilmesi ve işlemlerinin denetlenmesi, beyanname hazırlanması ve diğer kontrollerin sağlanması gibi sorumlulukları olacağını bilmesinde fayda var.

Mali Müşavir Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

  • Mali müşavir olmak için genellikle üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültesindeki programlardan mezun olmak gerekir.
  • İİBF bölümleri; maliye, işletme, iktisat, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, bankacılık ve sermaye piyasası ve finans bölümleridir.
  • Bu lisans bölümlerinden mezun olduysan mali müşavirlik için başvuru yapabilirsin. 
  • Bulunduğun ildeki Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na staj başlatma sınavı için başvurman gerekir. Bu sınavdan geçmen için 60 üzeri puan alman gerekir. Ve bu sınava başvurmak için de belirli koşullar vardır. Sınav başvurusu yapmadan önce bu koşulları da gözden geçirmelisin. 
  • Sınavı kazandıktan sonra mali müşavir iş ilanları bayan ve erkek stajyer kapsamında mesleğe başlayabilirsin. Stajını da istersen serbest olarak mali müşavirlik yapan birinin yanında ya da bir şirketin mali müşavirinin onayıyla herhangi bir şirkette muhasebeci olarak yapabilirsin.
  • Toplam 3 yıl süren stajyerlik sonunda tekrardan bir sınava daha girmen gerekir. Üçüncü yılın sonunda serbest muhasebeci ve mali müşavirlik yeterlilik sınavına girerek son adımı da tamamlayabileceksin.
  • İki sınav da birbirine benzeyen sınavlar olup stajyerlik döneminde çalışarak kolayca geçebilirsin. İstersen bu süreçte kurslara katılarak destek de alabilirsin.

Mali Müşavir İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Mali müşavir ilanları alanında yayınlanan ilanların genel özelliği bu alanda eğitim almış olan kişileri tercih etmeleridir. Güncel mali müşavir iş ilanlarına başvururken mali müşavirin tanımını detaylıca öğrenmeli ve mali müşavirlerin hangi alanlarda, nasıl koşullarda çalıştığı hakkında da gerekli bilgilere sahip olmalısın. Mali müşavir ilanlarında genellikle tecrübe arandığını söylemek mümkün olur. Özellikle özel şirketlerin muhasebelerinde çalışacaksan, bu muhasebe bölümlerinin kapsamına göre hangi alanda tecrübe istendiğine ayrıca dikkat etmelisin. Şirketlerin hangi alanlarda çalışma yaptıkları ve hangi uzmanlıkları tercih ettikleri de önemli olan bir başka konudur. İş ararken bu tür detaylara dikkat etmen sana avantaj kazandırır.

Mali müşavir olmak için ne yapmak gerekir?

Mali müşavir olmak, bu alanda kariyer yapmak istemekle alakalıdır. Öncelikle bu konuda üniversite eğitiminin alınması gerekir. Mali müşavir olmak isteyenlerin, ilgili bölümlerden mezun olması gerekir. Ayrıca teknoloji konusunda meraklı ve araştırmacı bir kişiliğe sahip olmak da gerekir ki güncel gelişmeler kolayca takip edilip mesleğe aktarılabilsin. Pek tabii gerekli stajların da yapılması gerekir. Ardından kariyer.net’te yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparak kariyer hayatına atılabilirsin.

Mali müşavir İş İlanlarına nasıl başvuru yapılır?

Mali müşavir iş ilanları Ankara gibi kategorilere kariyer.net’ten ulaşabilirsin. kariyer.net’te yayınlanan mali müşavir eleman ilanlarına kolayca ulaşılabilir. Ulaşılan ilanlar incelenerek özelliklerine ve kriterlerine göre değerlendirilir. İş merkezlerinin ve ticari faaliyet alanlarının yoğun olduğu yerlerde mali müşavir iş ilanları bay ve kadın elemanlara ihtiyaç duyulur. İlan aranırken ve başvuru yapılırken bu bölgeler daha fazla öne çıkar.

Mali müşavir iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Mali müşavir iş ilanları İstanbul ve diğer iller kapsamında çalışmak isteyen ve gerekli koşulları sağlayan herkes için açıktır. Öncelikli olarak Mali müşavir eğitimi alınmış olması gerekir. Ancak ilanlarda istenilen özellikler arasında eğitim zorunluluğu yoksa ve daha çok tecrübe isteniyorsa bu duruma da dikkat etmek gerekir. Tecrübe istenilen ilanlara daha önce bu sektörde çalışmış deneyim sahibi kişiler başvurmalıdır. Ayrıca bazı alt kollarında çeşitli belgeler de istenebilir.

Mali müşavir iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Mali müşavir iş ilanları ulaşmak için gerekli aramalar kariyer.net’ten yapılabilir. Yapılan arama sonucunda istenilen ilanlara ulaşabilir ve başvurunu yapabilirsin. Belirli bir lokasyona yönelik arama yapıyorsan o lokasyonu aramalarda belirtmelisin. İstanbul, Ankara, Adana gibi şehirleri seçerek ilerleyebilirsin. Mali müşavir iş ilanları yeni kategorisinde arama yapman durumunda da birçok güncel ilana ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Mali müşavir iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Mali müşavirlik en sık tercih edilen mesleklerden biridir. Bunun sebebi geniş iş olanaklarına sahip olan bir meslek olmasıdır. Mali müşavir iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların bu alanda eğitim almış insanlar olması gerekir. Mali müşavir olmak isteyen adayların iktisat alanında bilgi sahibi olmasının yanı sıra; matematik, muhasebe ve istatistik gibi alanlara iyi derecede hakim olması gerekir. Ayrıca insanlar ile iletişim kurma konusunda başarılı olmaları da önemlidir. Bu özelliklere sahip adaylar mali müşavirlik iş ilanlarına başvurabilir.

Mali müşavir iş tanımı nedir?

Mali müşavirlerin görev tanımları oldukça geniştir. Genel anlamda görevleri finansal süreçleri ve vergi beyannamelerini takip edip denetlemektir. Firmalar ile iş işbirliği içinde çalışarak, kurumlara finansal anlamda yardımcı olur. Ayrıca, hukuka uygun şekilde belgeleri düzeyip ilgili süreçte denetimleri yaparlar. Bunları yanı sıra, firmaların muhasebe kaydını tutarak uzun vadede oluşacak sorunların önüne geçerler. Mali müşavirlerin görev tanımı iş birliği içinde bulundukları firmaya bağlı olarak değişebilir. Bu noktada aday iş ilanına başvuru yapmadan önce görev tanımı hakkında bilgi alabilir.

Mali müşavir iş ilanlarına başvurmak için koşullar nelerdir?

Mali müşavir iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için konulan kriterler iş ilanına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu noktada her firmanın kurum içi şartları ve koşulları farklı olur. Bu sebeple başvuru koşulları farklı olabilir. Örneğin, bazı firmalarda tek koşul bu alanda eğitimini tamamlamış olmak olabilirken, bazı firmalarda sektörde dneyim sahibi olamk talep edilebilir. Bu sebeple başvuru koşulları için genel bir bilgi vermek mümkün olmaz. Her firmanın işleyişi farklı olabildiği için adayın bu alanda araştırma yapması daha doğru olur.

Mali müşavir iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Mali müşavir iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için çeşitli seçenekler mevcuttur. Günümüzde bu alanda en kullanışlı olan seçenek internet olur. Kariyer.net adresi bu alanda kullanıcılara hızlı ve güvenilir şekilde hizmet veren bir platformdur. Sen de mali müşavir iş ilanlarına başvuru yapmak istiyoran, Kariyer.net sitesini ziyaret ederek bu alanda yayınlanan iş ilanlarını filtreleme özelliğinden faydalanarak inceleyebilirsin. Kendisi için uygun olan iş ilanlarına rahat ve pratik bir şekilde ulaşarak Kariyer.net aracılığı ile hızlı bir biçimde başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur