346

Mobilya & Aksesuar İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Mobilya & Aksesuar cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Mobilya ve Aksesuar Sektörü İş İlanları

Türkiye’de mobilya ve aksesuar sektörü oldukça gelişmiştir. İhracat konusunda ülkedeki birçok firma kendini büyük ölçüde geliştirip kanıtlamıştır. Mobilya & aksesuar iş ilanları araştırıldığında, işçilikten mühendislik kısmına kadar birçok alanda çalışma fırsatları bulunduğu görülür. Mobilya ve aksesuar yeniliğe, gelişmeye çok açık bir sektördür. Bu yönden sürekli yeni iş alanları açıldığını söylemek mümkündür. Mobilya aksesuar iş ilanları, her eğitim düzeyinden bireye uygun seçenekleri barındırır. Bu nedenle de birçok kişi bu alanda istihdam edilir. Sektörün üretim kısmında ya da satış, pazarlama kısmında çalışmak mümkündür. Mobilya sektörü iş ilanları araştırıldığında hem vasıflı adaylara ihtiyaç duyulduğu hem de yetiştirilmek üzere personel arandığı görülür. Mobilya ve aksesuar sektörünün geniş iş olanaklarına sahip olduğu söylenebilir. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler, mobilya sektörü is ilanları sayfalarına göz atabilir.

Mobilya ve Aksesuar Sektöründe Çalışmak İçin Gereken Yetenekler Nelerdir?

Mobilya ve aksesuar sektörü birçok iş imkanına sahiptir. Mobilya aksesuar iş ilanları aratıldığında çeşitli mesleklerden ilanlar görülür. Bu meslekleri icra edebilmek için gereken bazı yetenekler vardır. Mobilya ustası iş ilanları gibi özel yetenek gerektiren ilanlar, gerekli niteliklere sahip adaylar tarafından değerlendirilebilir. Mobilya üretim kısmında çalışan insanlar, ayakta çalışmaya karşı dayanıklı olmalıdır. Mobilya üreticisi şekiller arasında bağlantı kurabilmelidir. El ve göz koordinasyonu bu alanda oldukça önemlidir. Mobilya ve aksesuar fabrikalarında çalışan mühendisler için firmalar farklı görevler belirleyebilir. Mühendisler ekip çalışmalarına öncülük edip çalışan personelleri organize edebilmelidir. Ek olarak dikkatli, sorumlu, sabırlı, soğukkanlı olmak çok önemlidir. Mobilya ve aksesuar sektörünün satış pazarlama kısmında çalışan personeller ise öncelikli olarak iyi bir iletişim yeteneğine sahip olmalıdır. Müşterilerin isteklerini anlayıp buna uygun şekilde dönüş yapmaları gerekir. Satış yapabilmek için ikna kabiliyeti çok önemlidir. Satış danışmanının müşteri ile fabrika arasında bir köprü olduğunu iyi bilmesi gerekir. Ek olarak sabırlı, dikkatli, kibar, iyi görünümlü, düzgün diksiyonlu olmak da çok önemlidir. 

Mobilya Aksesuar Sektörü İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Mobilya sektöründe çalışmak isteyen adaylar bazı detaylara dikkat etmelidir. Öncelikle aday hangi alanda çalışacağını seçmelidir. Tercihini yaptıktan sonra hangi mesleği icra etmek istediğine karar vermesi gerekir. Eğer çalışmak istediği pozisyon için herhangi bir eğitim şartı var ise gerekli eğitimleri tamamlamalıdır. Dikkat edilecek diğer detay çalışma saatleridir. Fabrikalarda çalışma saatleri değişkenlik gösterir. Aday vardiyalı mı, tam zamanlı mı yoksa yarı zamanlı mı çalışacağına karar verip bu şartlara uygun olan ilanları tercih etmelidir. Bir diğer önemli konu ulaşımdır. Adayın ikamet ettiği yerin yakınlarındaki firmalar tarafından açılan ilanlara başvurması daha doğru olacaktır. Bu iş verimliliği açısından önemli bir etkendir. Örneğin; İstanbul’da yaşayan bir kişi, Mobilya sektörü iş ilanları İstanbul kategorisini incelemelidir. Adaylar, firmaların iş ilanında belirttiği tüm kriterleri incelemelidir. İlanda belirtilen kriterlere uygun olan adayların işe alınma şansı yüksek olur.

Mobilya ve Aksesuar Sektöründe Çalışan Kişiler Ne İş Yapar?

Mobilya ve aksesuar sektöründe önce yapılacak mobilyanın tasarımı hazırlanır. Sonrasında üretilecek eşyanın tasarımı incelenerek yapım hazırlığına başlanır. Gerekli olan malzemelerin listesi hazırlanır, mobilya üretilirken gereken maliyet hesaplanır. Gelen malzeme istiflenir ve kontrol edilir. Üretilecek mobilya parçalar üzerine işaretlenir ve şekillendirme aşaması başlar. Şekillendirmeden sonra montaj ve boyama safhaları gelir. Daha sonrasında ürün kalite kontrolden geçirilir ve mobilya satış mağazasına gönderilir. Burada da müşterinin tercihleri doğrultusunda önerilerde bulunarak müşteri memnuniyeti temelli bir satış gerçekleştirilir. Bazı durumlarda özel üretimler yapılabilir. Böyle durumlarda müşterinin kendi tasarımları hayata geçirilir. Mobilya sektörü iş ilanları, bu sürecin çeşitli alanlarında görev alabilecek adaylar için açılır. 

Mobilya ve Aksesuar Sektörü İş Olanakları Nelerdir?

Mobilya ve aksesuar sektöründe birçok iş imkanından bahsetmek mümkündür. Üretim müdürü, üretim mühendisi, tasarım sorumlusu, mobilya imalatçısı, marangoz, kalite kontrol sorumlusu, mobilya ustası, endüstri mühendisi, lazer kesim programcısı, yazılım uzmanı, yönetici, yönetici sekreteri, ARGE mühendisi, planlama uzmanı gibi pek çok personel bu alanda çalışabilir. Sektörde birçok firmanın faaliyet göstermesi de istihdam olanaklarının geniş olmasına yol açar. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler, çeşitli iş imkanları bulabilir. 

Mobilya ve Aksesuar Sektörü Çalışma Ortamı ve Çalışma Koşulları Nasıldır?

Mobilya ve aksesuar sektöründe üretim bölümü çalışanları fabrika ve atölyelerde görev alırlar. Çalışma ortamları çoğu zaman talaş tozları, cila ve vernik kokuları ile kaplıdır. Çalışırken ağır ağaç parçalarını kaldırmak ve taşımak gerekebileceği için beden gücü kullanılan bir sektördür. Birinci derecede malzeme ve makinelerle alakalı bir alandır. Satış bölümü çalışanları ise genelde kapalı alanlarda, alışveriş merkezlerinde, mobilya mağazalarında görev alır. Çalışma ortamları üretim kısmına göre daha temiz fakat daha kalabalıktır. Genelde müşteri ile iletişim halinde olunur. Çalışma ortamı ve şartları, personelin pozisyonuna göre farklılık gösterir.

Mobilya ve Aksesuar Sektöründe Çalışmak İçin Gereken Eğitimler Nelerdir?

Gerekli olan eğitimler, sektördeki meslekler arasında değişiklik gösterir. Örneğin; bu alanda mühendis olarak görev almak için üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olunmalıdır. Mobilya imalatçısı, marangoz gibi mesleklerin eğitimi lisede verilebildiği gibi usta-çırak ilişkisi ile de verilebilir. Mobilya ustalığı gibi bazı mesleklerde ise genelde eğitim şartı aranmaz. 

Mobilya Aksesuar Sektöründe Maaşlar Ne Kadardır?

Bu sektör birçok mesleği barındırdığı için maaşlar hakkında kesin bir bilgi söylenemez. Maaşlar meslekten mesleğe değişim gösterdiği gibi meslek içinde de firmaya ve deneyime bağlı olarak değişkenlik gösterir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Mobilya & Aksesuar iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Mobilya & Aksesuar için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Mobilya & Aksesuar iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Mobilya & Aksesuar iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Mobilya & Aksesuar iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Mobilya & Aksesuar iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Mobilya & Aksesuar iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Mobilya & Aksesuar iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur