556

Yarı zamanlı / Part Time İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yarı zamanlı / Part Time cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 12 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Part Time İş İlanları ve Ek İş Fırsatları

Part time çalışma şekli, işletmeler ve çalışanlar tarafından zaman ve maddi kazanç anlamına geldiği ve daha özgür bir çalışma tarzı benimsedikleri için tercih edilir. Part time eleman ihtiyacı duyan firmalar, dönemsel ya da gün içinde belirli saat aralıklarında yoğunluğun artmasından ötürü eleman sayısının yeterli olmaması gibi olumsuzluklarla bu çalışma şeklini benimser. Bu yoğun saatlerde müşteri hizmet kalitesini düşürmemek için günün yarı zamanında çalışacak elemanlarla anlaşmak, ekonomik açıdan da işletmeleri zor durumda bırakmaz. Part time iş imkanı arayanlar ise bunu kendi yaşam tarzlarının bozulmaması için de tercih edebilirler. Günün belirli saatlerinde farklı nedenlerle meşgul olan insanlar, boş kaldıkları zamanlarda bu vakitlerini çalışarak değerlendirmek isteyebilir. Örneğin, part time bayan iş ilanları, çocuklarının bakımından meşgul olan ve onları okula gönderdikten sonraki zamanını para kazanmak isteyen kişiler için değerlendirilir. Bu çalışma şekli her geçen gün daha fazla benimsendiği için sen de kendi çalışma saatlerine ve yetkinliklerine uygun bir yarı zamanlı iş bulabilirsin.

Part Time Çalışan Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Part time bir çalışan olmak istiyorsan firmaların ne beklediğini bilmen gerekir. Part time çalışma şekli genellikle firmaların en çok ihtiyacı olan zamanlarda ek eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla gerçekleşir. Başarılı bir part time çalışanı olmak için sahip olman gereken özellikler:

  • Part time eleman arayanlar, ihtiyaç duydukları anda alanlarında iyi olan elemanlarla ihtiyaçlarını kapatmayı amaçlar. Bu nedenle part time iş ararken bu ihtiyaç anlarında firmaların beklentilerine karşılık verme konusuna dikkat etmek gerekir. Her part time iş, aynı meslek dalları için değildir ve farklı meslek dallarında part time eleman arayışı mevcut bulunur.
  • Part time iş ararken yetkinlikleriniz dahilinde aramalara yön verebilmek önemli. Part time satış elemanı arayan bir mağaza insan ilişkilerinde iyi, ikna edici ve sattığı ürünü iyi öğrenebilecek yetkinlikteki kişilerle çalışmayı tercih eder. Bir çağrı merkezinin yayınladığı yarı zamanlı iş ilanları, genellikle diksiyon odaklı ve bilgisayardaki bazı programları kullanma konusunda yetenekli elemanları aramaya yönelik olur. Bir spor kulübünün yayınladığı güncel yarı zamanlı iş ilanları incelendiğinde ise o spor dalında kendini geliştirmiş ve eğitmenlik yapabilecek düzeyde elemanları aradığını görebilirsin. 
  • Part time çalışma şekli daha çok satış danışmanlığı arayan mağazalar ya da restoranlar tarafından benimsenir. Örneğin, iş çıkışları ve hafta sonları bu işletmelerin yoğun olduğu zaman dilimleri olduğu için ek elemana ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlarını part time çalışma şekli ile karşılayabilirler. Bu yüzden part time çalışan olmak istiyorsan çalışmayı düşündüğün işletme ile çalıştığın zamanların uyuşması önemli. 

Part time iş ilanlarını inceleyerek kendi niteliklerine uyanlara başvuru yapabilir ve sen de kendi zamanını en iyi şekilde değerlendirebilirsin.

Part Time Çalışanlar Ne İş Yapar?

Part time çalışma şekli farklı işletmeler ve meslekler için geçerli olduğu için part time çalışanların yaptıkları işler değişiklik gösterir. Ancak özetle belirtmek gerekirse, part time çalışan, işletmenin ihtiyaç duyduğu anlarda onun belirttiği görev tanımına uygun davranır. Part time iş ilanları bay ve bayan ilanlarına başvuru yaparak görev tanımına uygun olarak çalışma fırsatı elde edebilirsin. Yarı zamanlı iş isteyenler yapabilecekleri işleri bilmeli ve bunlara uygun yetkinlikler arayan ilanlara başvurmalılar. Eğer bir eğitim kurumu spor dallarında çocuklara eğitim verecek bir part time eleman arıyorsa senin bu spor dallarında birinde uzmanlaşmış olman ve eğitimcilik yapabilecek yetkinlikte olman gerekir. Eğer işletmenin istediği yetkinlikleri karşılıyorsan istediğin iş yerinde çalışmak senin için uygun olabilir.

Part Time İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Part time iş başvurusu yaparak zamanını doğru kullanmak isteyenlerin bazı detayları atlamaması gerekir. Part time çalışma durumu üniversite öğrencileri içinde de oldukça yaygın. Bir yandan okuluna devam ederken bir yandan da çalışarak geçimini sağlamak isteyen öğrencilerin ilk yapması gereken bu işin bulundukları bölgeye yakın olduğundan emin olmak. Örneğin; İstanbul Marmara Üniversitesi’nde okuyan bir öğrenci part time iş ilanları İstanbul Anadolu Yakası olarak arama yapabilir. Yaşadığı yere yakınlık bazıları için daha da önemli olabilir. Örneğin; çocuklarını okuldan alması gereken ebeveynler için önemli olan evine ve çocuklarına yakın bir yerdeki part time işte çalışması olabilir. Yani Sincan’da yaşayan birinin bu durumda part time iş ilanları Ankara Sincan olarak arama yapması daha uygun olabilir.

Part time çalışan olarak hangi sektörlerde iş bulabilirim?

Part time iş ilanları aramalarını incelerken bazı sektörlerdeki arayışların daha yoğun olduğunu görebilirsin. Satış danışmanı arayan mağazalar, garson arayan restoranlar, eğitmen arayan eğitim kurumları, stajyer arayan firmalar ve müşteri temsilcisi arayan çağrı merkezleri bunların başında gelir. Bu yüzden bu sektörlerde iş bulmak, diğer sektörlere göre daha olası olabilir. Örneğin; İzmir şehrinde bulunan birçok alışveriş merkezi üyesi part time iş ilanları İzmir araması başlığı altında satış danışmanı ve temizlik görevlisi arayabilirler.

Part time iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Part time eleman olmak isteyenler ilk önce bu çalışma şekline uygun eleman arayanların personellerden hangi nitelikleri istediğini öğrenmeli. Bu yüzden Kariyer.net’in part time iş ilanlarını inceleyebilir ve aranan nitelikler konusunda bilgi sahibi olabilirsin. Tüm kriterler senin için uygunsa Kariyer.net’teki ilanlara başvurabilirsin. 

Part time iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Yarı zamanlı iş ilanı yayınlayan firmaların aradıkları nitelikler sektöre göre değişiklik gösterebilir. Satış elemanı arayan çoğu firma genellikle lise mezunu ve müşteri iletişimi yüksek kişilerle çalışmayı tercih eder. Çağrı merkezleri ise üniversite mezunu ve bilgisayar bilgisi iyi olan adayları tercih eder.

Part time iş ilanlarında hangi meslekler öne çıkar?

Güncel part time iş ilanları; daha çok çağrı merkezleri, mağazalar ve eğitim kurumları tarafından yayınlanır. Bu nedenle genellikle satış elemanı, müşteri temsilcisi ve spor eğitmeni başta olmak üzere eğitimci meslekler adına part time eleman arayışı daha yüksek. Eğer aranan niteliklere uygunsan ilanlara başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Yarı zamanlı / Part Time iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Yarı zamanlı / Part Time için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Yarı zamanlı / Part Time iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Yarı zamanlı / Part Time iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Yarı zamanlı / Part Time iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Yarı zamanlı / Part Time iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Yarı zamanlı / Part Time iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Yarı zamanlı / Part Time iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur