760

Pazarlama İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Pazarlama cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 16 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Pazarlama İş İlanları

Pazarlama, firmaların hangi malların ya da hizmetlerin tüketicilerinin dikkatini çekeceğini tahmin etmeleri ve satış, iletişim ve işletme idaresi oluşturmaları için strateji belirleme sürecidir. Dünya genelinde binlerce firma ve şirketin geçmişten bugüne pazarlama departmanları, kendi içlerindeki en önemli alanlarıdır. Gelişen teknoloji sayesinde insanların satın alma stratejilerinin değişmesine paralel olarak bilinen pazarlama yöntemlerinin yanına dijital pazarlama kategorisi de eklenir. En önemli istihdam alanlarından biri olan bu sektörde pazarlama iş ilanları her zaman ilk sırada yer alır. Her geçen gün önemini artırmakta olan dijital pazarlama bir marka, ürün ya da hizmetin, radyo, televizyon, mobil cihaz ve bilgisayar gibi dijital platformlarda pazarlanmasıdır. Bir ürün ya da markanın pazarlaması, geleneksel pazarlama ve dijital pazarlama olmak üzere iki ana faktöre ayrılmıştır. Bu iki faktöre bağlı olarak yetişmiş ya da yetişmekte olan iş gücü içerisinde dijital pazarlama iş ilanları ile bu sektör için yoğun talep oluşturulur. Dünya genelinde bütün firmaların satış ve pazarlama departmanları bulunmaktadır. Bununla birlikte satış ve pazarlama iş ilanları, açılan ilanlar arasında ilk sırada yer almaya devam eder. Bu süreçler dahilinde çalışmakta olduğu şirketin sorumluluğunda olan ürün ve hizmetleri, şirket bünyesinde yer alan ya da yeni oluşturulacak olan müşterilere tanıtmak amacıyla programlar hazırlanır. Hedefler doğrultusunda hizmet veren, müşteriyi şirkete kazandırmak için faaliyetlerde bulunan kişilere, satış ve pazarlama uzmanı ismi altında mesleki bir unvan kazandırılır. Sektör içerisinde satış ve pazarlama elemanı veya satış ve pazarlama uzmanı altında görev yapacak olan personeller kendilerine en uygun pazarlama elemanı iş ilanları sayesinde istihdama dahil olurlar. Bu süreç dahilinde son yıllarda artarak devam eden dijital pazarlama uzmanı iş ilanları ile sektör ihtiyacını karşılamaya çalışırlar. Dijital pazarlama yöntemleri internet sitelerinde, sosyal medya kanallarında, blog postlarında, etkileşimi araçlar gibi sayabileceğimiz birçok başlık altında kullanılır. Firmalar kendi bünyelerinde görev yapmakta olan satış ve pazarlama elemanları ile birlikte piyasa şartları içerisinde rekabet edebilme güçlerini arttırmak için pazarlama uzmanı iş ilanları ile yüksek tecrübeli personel alımı sağlar. Nüfus yapısına bağlı olarak ve istihdam olanağının büyüklüğünden kaynaklı, pazarlama iş ilanları İstanbul başlıkları yoğun şekilde görülür. Pazarlama departmanları içerisinde görev yapan tüm personellerin yönlendirilmesi, program dahilinde strateji geliştirilmesi, yapılacak işlerin belirli bir sıralama ve disiplin içerisinde devam edebilmesi, yönetim ve departman arasında koordinasyon sağlanması için pazarlama müdürü iş ilanları ile alınan personeller görevlendirilir. İthalat ve ihracat işlemleri aşamalarında görev alacak yüzlerce personelin istihdama katılabilmesi için kurumsal pazarlama iş ilanları önem arz eder.

Pazarlama Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Bu sektörde görev alacak personeller farklı yetenek ve bilgilere sahip olmalıdır. Sektör içerisinde görev yapacak kişilerin; sorumluluk sahibi olmaları, müşterilere karşı saygılı olmaları ve onlara gerekli zamanı ayırabilecek olmaları da kişinin sahip olmaları gereken özellikler arasında bulunur. Adaylar, girişken, iyi bir dinleyici, gerektiğinde ısrarcı, yönlendirebilir ve becerikli olmalıdır. Çalışmış oldukları departmanlarda, grup çalışmasına ve belirlenen kurallara uygun olarak çalışmalılardır. Firmalar, pazarlama departmanı iş ilanları ile bünyelerinde görev yapacak bu meslek koluna dahil insanları kendi bünyelerine katarlar.

Pazarlama İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Bu sektör içerisinde yayınlanan iş ilanlarında, istenilen görev ve sorumlulukların iyi anlaşılması önemlidir. Satış ve pazarlama birbirinden çok farklı iki meslek koludur. Bu kollar içerisinde kendinize en uygun tarafı seçmeli, istenilen görev ve sorumluluklar dikkatle incelenmelidir. Bu departmanlar içerisinde görev alacak personeller, uzun süreli seyahat talepleri alabilirler. Bu da onların, evden uzak kalmaları gerekliliğini ortaya çıkabilir. Bu nedenlerle başvurulacak ilanlar dikkatle irdelenmelidir. Satışı ve pazarlaması yapılacak ürünler hakkında belirli ölçüde bilgi sahibi olunması da başarı sağlanması anlamında değerlidir. Satış ve pazarlama iş ilanları içerisinde zaman zaman part time pazarlama iş ilanları dikkat çekmektedir. Bu ilanlar incelenirken de çalışma saatleri dikkate alınmalıdır.

Pazarlama Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Bu sektörde, personel alımları sırasında uzun yıllar sektör içerisinde görev yapan tecrübeli elemanlar ön plana çıkar. Üniversitelerin lisans ya da ön lisans programlarında yer alan İktisat, İşletme, Satış Yönetimi, Organizasyon ya da Pazarlama gibi bölümlerinden mezun olanlar bu ilanlara başvurabilir. Bununla birlikte sektör içerisinde belirli bir yere gelip tecrübe kazanabilmek ve gelişen piyasa koşulları hakkında bilgi sahibi olabilmek için özel eğitim kurumlarından satış ve pazarlama alanında eğitim ve sertifikalar alınarak da göreve başlanabilir. Pazarlama iş ilanları yayınlayan firmalar eğitimli pazarlama elemanları arar.

Pazarlama Sektöründe Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Meslek grupları içerisinde, piyasa üzerinde en çok ihtiyaç duyulan çalışanlar olan satış ve pazarlama elemanları, yapmış oldukları iş itibari ile deneyim ve başarı oranlarına göre ekonomik kazançları en iyi olan meslek grupları arasında yer alır. Satış ve pazarlama elemanları küçük, orta ya da büyük ölçekli yerlerde, çeşitli bilindik markaların mağazaları ve ana kadroları gibi birçok alanda rahat bir şekilde iş imkanı bulabilirler. Genel olarak çalışma ortamları fiziki koşullar açısından kendilerine sunulan imkanlar ile birlikte diğer birçok meslek grubuna göre daha avantajlıdır. Mesleğe başvurmak isteyenler, kurumsal pazarlama iş ilanları kategorisine başvuruda bulunabilir.

Satış Pazarlama Elemanlarının Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Satış pazarlama elemanları görev yaptıkları firmaların, yeni müşteriler kazanmaları için çalışma gösteren, departmanın pazar payının genişletilmesini sağlayan, müşteri ile firma arasındaki ilişkileri sürdürme aşamasında görev alan kişilerdir. Pazarlama elemanları potansiyel müşteri ve pazar imkanlarını araştırmak, tüketicilerin ya da kendi müşterilerinin ihtiyaçlarını belirlemek, müşteri ilgisini çekebilecek stratejileri geliştirmek, satış alanlarında yeni proje ve operasyonlar oluşturmak, ürün ya da hizmeti, potansiyel müşteriye tanıtmak için ziyaretlerde bulunmak gibi görevleri yerine getirirler.

Dijital Pazarlama Sektöründe İş İmkanları Nelerdir?

Günümüzün en yeni geliştirilen açık pazarlama yönteminin dijital pazarlama olduğu kabul edilir. Genel anlamda dijital kanalları kullanan bu pazarlama yönteminin önde gelenleri; internet, sosyal medya ve mobil platformlardır. Sektör içerisindeki yüzlerce firma, dünya ve ülkemiz genelinde değişen piyasa şartları gereği dijital pazarlamayı önemseyen, onun için bütçe ayıran büyük ve orta ölçekli işletmeler olarak dikkat çekerler.

Satış ve Pazarlama Sektöründe İş Bulmak Nasıldır?

Satış ve pazarlama sektörü, ülkemiz ve dünya genelinde istihdam olanağı en geniş sektörlerden biridir. Küçük, orta, büyük ölçekli tüm şirketlerin departmanları içerisindeki en önemli kategorilerden olan bu meslek kolu, binlerce insana istihdam sağlar. İş ilanları içerisinde gıda, sağlık, ilaç, tekstil, kozmetik gibi alanlarda sektöre hizmet edecek personel ihtiyacı çoktur. Satış ve pazarlama alanında yeteneğiniz varsa bu ilanlardan birine iş başvurusu yapabilirsiniz.

Satış Pazarlama Uzmanlarının İş Tanımı Nedir?

Satış ve pazarlama uzmanları, pazar ve ürün araştırması yapar. Elde ettiği bilgi ve verileri raporlayarak kayıt altında tutar. Doğru satış ve pazarlama stratejileri belirler. Ürün ve hizmetin statüsüne göre piyasa araştırması yaparak şirketin ürün ya da hizmetlerini hedef kitle doğrultusunda pazarlar ve satar. Hedeflenen satış rakamları doğrultusunda stratejilerine göre yaptıkları pazarlama faaliyetleri sonrasında yapılan satışlar başarının göstergesi haline gelir.

Sıkça Sorulan Sorular

Pazarlama iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Pazarlama için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Pazarlama iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Pazarlama iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Pazarlama iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Pazarlama iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Pazarlama iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Pazarlama iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur