26

Psikolog İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Psikolog cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Psikolog İş İlanları

Psikoloji bilimi çerçevesinde davranış ve düşünceleri inceleyen ve insanlara bu alanda rehberlik eden psikologlar için pek çok şehirde çalışma imkanı bulunur. Çok kapsamlı olan bu alanda uzman olarak çalışan psikologlar, ihtiyaç duyan bireylere danışmanlık sunar. Bireylerin sahip olduğu sorunlar üzerine terapiler gerçekleştirerek rehberlik eden psikologlar için pek çok farklı şehirde ve kurumda çalışma imkanı mevcuttur. Psikolog ilanlarına ulaşarak senin için uygun olan ilanları araştırabilirsin. Üniversitelerin psikoloji alanında lisans eğitimine sahipsen ve uzmanlığını yaptıysan birçok kurumda çalışma imkanı bulabilirsin. Anaokulu ve kreşlerde çalışma imkanı bulabileceğin gibi rehabilitasyon merkezlerinde de psikolog olarak çalışma imkanı bulabilirsin. Psikolog iş ilanlarıaraştırarak ilanlarda belirtilen aday kriterlerinin uygunluğu doğrultusunda başvurularını tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin.

Psikolog İş Olanakları

Bireylerin psikolojik problemlerine yönelik gerekli tedavi yöntemleri ve terapilerine eşlik eden psikologlar için birçok şehirde farklı kurumlarda iş olanağı bulunur. Farklı şehirlerde bulunan rehabilitasyon merkezlerinde psikolog olarak çalışabileceğin gibi kiniklerde veya hastanelerde psikolog olarak mesleğinde yer edinebilirsin. Ayrıca psikoteknik merkezlerinde de psikolog ihtiyacı bulunur. Sahip olduğun deneyimler ve mesleki becerilerin doğrultusunda yayınlanan ilanların kriterlerini inceleyebilirsin. Psikolojik danışmanlık kurumlarında psikolog olarak çalışabilir veya işitme ve konuşma merkezlerinde uzmanlığın doğrultusunda dil ve konuşma terapisti olarak çalışma imkanı bulabilirsin. Farklı şehirlerde bulunan mülteci kurumlarının çalışmaları kapsamında proje bazlı olarak bünyelerinde psikolog olarak çalışabilirsin. Ayrıca uzmanlığın doğrultusunda fabrikaların endüstriyel psikoloji departmanında iş bulabilir veya danışmanlık hizmeti sunabilirsin. Birçok şehirde ihtiyaç duyulan bu meslek içerisinde üniversite bazında eğitimlerine devam ederek araştırma görevlisi olabilirsin. Farklı şehirlerde hizmet veren hastanelerde klinik psikolog olarak kendine yer edinebilirsin. Aynı zamanda ilgili bölümle alakalı gerekli formasyon eğitimlerini tamamlayarak okulların rehberlik öğretmenliği departmanında çalışabilirsin. Birçok şirketin insan kaynakları departmanında ihtiyaç duyduğu psikolog mesleği için yayınlanmış olan ilanları araştırarak bilgi sahibi olabilirsin. Güncel psikolog iş ilanlarını inceleyerek senin için uygun olduğu takdirde başvurularını tamamlayabilirsin.

Psikolog Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Etik kurallar çerçevesinde bireylerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını sürdüren psikologların sahip olması gereken birtakım özellikler bulunur. Bunlardan bazıları;

  • Sürekli olarak insanlarla iletişim halinde mesleklerini sürdüren psikoloğun iletişim becerilerinin gelişmiş olması beklenir. Aynı zamanda analitik yeteneklerinin gelişmiş olması mesleki anlamda başarıyı güçlendirir. 
  • Psikoloğun iyi bir dinleyici olarak empati yeteneğini verimli bir şekilde kullanması beklenir. Danışanlarının düzenli olarak katılım sağlamasını oluşturmak amacıyla ulaşılabilir olması beklenir.
  • Sürekli olarak bilgilerini güncel tutması beklenen psikologlar için mesleki bilgi birikimi, teoriler ve deneyimler mühim bir yer tutar. 
  • Planlı ve programları niteliğinde etik kuralları ihlal etmeden çalışması beklenen psikolog için çeşitli terapi süreçlerini inceleyerek kendini sürekli olarak yenilemesi ve güncel tutması beklenir.

Psikolog arayanları araştırarak yayınlanan ilanların aday kriterlerini inceleyebilir ve beklenilen özellikler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Psikologların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Çalışma ortamı ve koşulları, çalıştığın kurumun prensiplerine bağlı olarak farklılık gösterir. Psikologlar için farklı pek çok çalışma alanı bulunur. Birçok şehirde çalışma imkanı sunan bu meslekte hastanelerde klinik psikolog olarak çalışıyorsan çalışma ortamın hastanelerin ilgili bölümlerinde hastanenin belirlemiş olduğu zaman dilimlerinde olması beklenir. Rehabilitasyon merkezlerinde çalışan bir psikolog sınıf ortamında özel gereksinimli bireylerle birlikte çalışması beklenir. Psikolog maaşları, genel olarak çalıştığı kuruma bağlı olarak farklılık gösterir. Hastanelerin sunmuş olduğu maaşlar ve rehabilitasyon merkezlerinin sunmuş olduğu maaşlar, değişkenlik gösterir. Psikolojik danışmanlıkta hizmet veren bir psikoloğun çalışma saatleri, danışan aldığı gün ve saatlere bağlı farklılıklar sunar. Yayınlanan ilanların ilgili kısımlarından gerekli pozisyon bilgilerine ulaşarak senin için uygun olup olmadığını öğrenebilir ve ona bağlı olarak başvurularını tamamlayabilirsin.

Psikolog İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Pek çok şehirde tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak çalışma imkanı bulabileceğin psikolog mesleğinde ilanlara başvuru yaparken birtakım durumlara dikkat etmen beklenir. Öncelikle başvuru yapmayı düşündüğün ilanları yayınlayan kurumları ve çalışma sistemlerini araştırabilirsin. Psikolog iş ilanları Ankara veya farklı şehirler için yayınlanan ilanları inceleyerek ulaşım imkanının senin için uygun olduğu şehirlere başvurunu yapabilirsin. Başvurmayı düşündüğün departmanın gerektirdiği eğitim düzeyini ve sahip olman gereken yabancı dilleri araştırarak senin için uygun olup olmadığını öğrenebilirsin. Özel şirketlerin açmış olduğu ilanlar senden belirli bir deneyim süresi bekleyebilir. Sahip olduğun mesleki bilgi birikimlerinin doğrultusunda başvurularını tamamlayabilir ve bu meslekte kendine yer edinebilirsin. 

Psikolog iş ilanlarında öne çıkan şehirler hangileridir?

Farklı birçok şehir için yayınlanmış olan psikolog iş ilanlarına başvuru yaparken öne çıkan şehirler arasında Ankara ve İstanbul bulunur. Psikolog iş ilanları İstanbul için yayınlanan ilanları araştırarak incelemeler yapabilirsin. Burada bulunan anaokullarında veya terapi merkezlerinde psikolog olarak çalışmaya başlayabilirsin. Ayrıca İstanbul veya Ankara’da bulunan rehabilitasyon merkezlerinde psikolog olarak çalışarak özel gereksinimli bireylerin gelişimine katkıda bulunabilirsin. Psikoteknik merkezlerinin ihtiyaç duyduğu psikolog ilanlarını inceleyerek belirtilen kriterleri ve senden beklenilenleri araştırabilirsin. Ankara ve İstanbul’un yanı sıra İzmir, Adana, Sivas, Kayseri ya da Diyarbakır gibi birbirinden farklı şehirlerde de çalışma imkanı yakalayabilirsin. 

Psikolog olmak için hangi eğitimleri almam gerekir?

Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren fakültelerinin psikoloji bölümünden mezun olmuş olanların psikolojinin alt dallarından biri üzerine yüksek lisanslarını tamamlayarak uzmanlığını almış olması beklenir. Psikoloji bilimi çok geniş kapsamlı bir bilim dalı olmasından kaynaklı çalışacak birçok alan bulunur. Uzman psikolog iş ilanını inceleyerek senin için uygun olan ilanlara ulaşabilirsin. Yayınlanan ilanlarda belirtilen eğitim düzeylerini araştırarak bilgi sahibi olabilirsin. Psikologların almış olduğu birçok eğitimler bulunur. Bu eğitimler üniversitelerin dışında, alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından seminerler düzenleyerek öğrencilerine sertifika bazlı programlar oluşturur. Senin de mesleğinde ileriye dönük hedeflerin var ise alanınla ilgili alman gereken sertifikaları edinerek bu meslekte kendini geliştirebilirsin.

Psikologların görev ve sorumlulukları nelerdir?

Birçok alanda uzmanlaşma imkanı sunan psikoloji alanında danışmanlık veren uzman kişiler olan psikologların pek çok görev ve sorumluluğu bulunur. Çalıştığı kuruma bağlı olarak sorumlulukları değişen psikologların farklı alanlarda çalışmaları mevcuttur. Psikolog iş ilanları rehabilitasyon için yayınlanmış olan ilanlarda özel gereksinimi olan bireylerle çalışma sürdürmeleri beklenir. İhtiyacı olan bireylere psikolojik destek sunan psikologların eğitim aldığı metotları uygulayarak danışan süreçlerini etik bir şekilde takip etmesi beklenir. Danışan görüşmelerini raporlayarak takip sürecini ilerletmesi, kurduğu neden sonuç ilişkileri ile birlikte danışanının problemlerini çözmesine destek verir. Yayınlanan ilanları araştırarak ilanı yayınlayan kurumların senden bekledikleri kriterleri ve iş tanımını öğrenebilirsin. Senin için uygun olduğu takdirde başvurunu tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin.

Özel şirketlerde psikolog olarak çalışabilir miyim?

Farklı şehirlerde hizmet veren şirketler çoğu zaman psikolog ihtiyacı duyar. Bu şirketlerde veya fabrikalarda çalışan psikolojisine yönelik departmanlarda birtakım testler veya uygulamalarda bulunan psikologlar için psikolog arayan kurumların açmış olduğu ilanları araştırabilirsin. Bu şirketlerin insan kaynakları departmanında mesleki bilgi birikiminin uygunluğuna bağlı olarak çalışma olanağı bulabilirsin. Özel şirketlerin sosyal sorumluluk projelerinde psikolog olarak görev alabilir veya özel şirketlere danışmanlık verebilirsin. Senin için uygun olan şehirlerde bulunan özel şirketlerin yayınlanm

Sıkça Sorulan Sorular

Psikolog iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Psikolog iş ilanlarına başvurabilmek için gerekli olan en önemli şart; uygun lisans programını tamamlamış olmandır. Üniversitelerin psikoloji ya da pdr bölümlerinden birinden mezun olduktan sonra elde edeceğin unvan ile uygun gördüğün ilana başvurabilirsin. İlgili iş ilanlarını gözden geçirmek için Kariyer.net adresini ziyaret edebilir, çeşitli ilanlar arasından bir tercihte bulunabilirsin. Arama yaparken filtreleme işlemi ile tam istediğin işi, çalışmayı düşündüğün şehrin dilediğin bölgesinde bulabilirsin.

En çok psikolog iş ilanı hangi şehirdedir?

İnsanı merkeze alan bir disiplin olarak psikoloji, insanın bulunduğu her yerde ihtiyaç duyulan bir uzmanlık alanı olarak kendisini gösterir. Psikolog iş ilanlarının yoğunluklu olarak Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerde görüldüğünü, ancak bununla birlikte bütün illerde bu meslek dalına ihtiyaç duyulduğu söylenebilir. Bu sebeple, bulunduğun ilde de mutlaka bir psikolog ya da psikolojik danışman ihtiyacının bulunduğunu ve sana uygun bir pozisyonun bulunabileceğini dile getirmek de yanlış olmaz.

En yüksek kazançlı psikolog iş ilanları nelerdir?

Psikoloji disiplini, son derece saygın bir uzmanlık alanı olmasının yanı sıra oldukça kazançlı bir meslek dalıdır. Pozisyonlar arasındaki fiyat farklılıklarının kesin kriterler etrafında belirlendiğini söylemek güçtür. Ancak uzmanlık alanında yüksek lisans yapmış kişilerin, diğerlerine nazaran daha yüksek ücretler karşılığında çalışabildiği söylenebilir.

Psikolg iş ilanlarına başvuruken firmaları inceleyebilir miyim?

Psikolog iş ilanlarına başvururken elbette ilanı veren şirketi incelemeniz mümkündür. Kariyer.net üzerinden verilen ilanlara oldukça kolay ve hızlı bir şekilde göz atabilir, ilanı veren şirketi inceleyerek şirket politikalarının senin çalışma prensiplerine ve ilkelerine uygun olup olmadığını ölçebilirsin. Şirketlerin künye bilgileri de sana bir fikir vermesi açısından faydalı olur. Kariyer.net hem kolay ve konforlu iş arama imkanı sağlaması hem de kullanıcılarına güven vermesi açısından birçok iş arayanın öncelikli tercihleri arasında yer alır.

notifications İş Alarmı kur