2196

Remote İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 44 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Remote İş İlanları

Remote İş İlanları

Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanların hayatındaki pek çok durum dijitalleşmiştir. Bu durumlardan biri de çalışma hayatında remote çalışma modelinin ortaya çıkmasıdır. Uzaktan çalışma iş modeli çalışanların evinden veya istediği herhangi başka bir yerden çalışması sistemidir. Sistem uzaktan çalışma prensibine göre çalışılan işlerde tercih edilebilir. Remote iş ilanları ve seçenekleri artış halindedir. Bir bilgisayar ve internet ağına sahipsen sen de remote iş ilanlarını takip edebilirsin.

Remote İşler

Uzaktan yapılan işler çoğunlukla bilgisayar başında çalışan iş gruplarını kapsamaktadır. Çalışanlar iş yerine gitmeden, evlerinde veya bir kafede bile çalışabilirler. Uzaktan işlerde mesai saatleri olabileceği gibi mesai saati olmayan belirli bir teslim süresine sahip işlerde olabilir. Halihazırda yaptığın veya yapmak istediğin çalışma pozisyonunun uzaktan çalışma modeline uygun olması gerekir. Remote işler için gerekli en önemli araç ve gereç bilgisayar veya laptop, internet bağlantısıdır. Bu temel gereksinimler karşılandığında eğer uzaktan çalışma modeline uygun bir iş yapıyorsan remote iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Remote İş İlanları Türkiye

Türkiye’de işverenler ve iş arayanlar tarafından uzaktan çalışma sistemi sıklıkla tercih edilir. Bu nedenle remote iş ilanları sayısı her geçen gün artış trendindedir. Türkiye’de iş yerine ulaşım bazı şehirler için zor olabilir. Trafiğin yoğun olduğu şehirlerdeki bazı şirketler çalışanlarının trafik sorunu ile karşı karşıya kalmaması için remote iş ilanları yayınlamayı uygun görür. Sen de ulaşımda zaman kaybı yaşamak istemiyorsan remote iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. Remote iş ilanları Türkiye’nin pek çok şehrinden iş arayan elemanlara başvuruda bulunma imkanı sağlar. Eğer istediğin bir şirket yaşadığın şehirde değil ve başka şehirdeyse ancak remote iş sunuyorsa istediğin işte çalışmak için şehir değiştirmen gerekmez. 

Yurtdışı Remote İş İlanları

Remote iş ilanları ile iş arayanlara global pek çok şirkette çalışma fırsatı doğmuştur. Global şirketlerin pek çoğu uzaktan çalışma biçimini benimsemiştir. Dünya’nın pek çok ülkesinden vatandaşlarla şirket ekibini kuran büyük uluslararası şirketler vardır. Ülke değiştirmeden, kendi evinde ve çalışma masanda yurtdışındaki bir işte çalışman mümkün. Yurtdışı uzaktan iş ilanları aracılığıyla sen de hayalini kurduğun global şirketlerden birine adım atabilir, kariyerinde zirveye ulaşabilirsin. Yurtdışı remote iş ilanları teknolojinin iş arayanlara sunduğu bir fırsattır. 

Yurtdışı remote iş ilanlarında öne çıkan temel eleman niteliği yabancı dil bilgisidir. Remote iş ilanlarına başvuru yapacak adaylarda dünya dili olan İngilizce bilgisi aranır. Adaylardan İngilizceyi profesyonel anlamda bilmesi beklenir. Yazma, okuma, konuşma anlamında elemanların İngilizceye hakim olması gerekir.

İngilizce dışında diğer dilleri profesyonel olarak bilen elemanların arandığı iş ilanları da vardır. Remote iş ilanlarını yayınlayan şirketler kurulduğu ülkelerin dilini bilen elemanlar için iş ilanları yayınlar. Yurtdışı uzaktan çalışma iş ilanlarında Almanca, Çince, Fransızca, Arapça gibi dil şartları aranabilir. Herhangi bir yabancı dilde profesyonel yetkinliğe sahipsen yurtdışı remote ilanlarına yapacağın başvurularda işe alınma şansın yüksek olacaktır.

Remote İş Bulmak

Ofise gitmeden evden çalışmak isteyen adaylar remote iş bulmak için internetteki iş ilanlarından faydalanabilir. İş arayanlar iş arama ekranında çalışma tercihini mutlaka remote olacak şekilde filtrelemelidir. Remote iş başvurularından sonra yapılacak ön görüşmelerde remote biçimde gerçekleşir. İş başvurusu yapılan şirketlerin insan kaynakları birimleri başvuruları elemek ve doğru adayı seçmek için adayları online sınavlara ve online mülakatlara tabi tutabilir. Uzaktan çalışılan iş bulmak için iş ilanlarının detaylarına mutlaka dikkat etmelisin.

Uzaktan çalışmak için öncelikle mesleğinin remote çalışma biçimine uygun olması gerekir. Uzaktan iş modeline uygun olan bazı meslek grupları şu şekildedir;

 •  Yazılım ve bilgisayar mühendisleri
 • Grafikerler ve tasarımcılar
 • Çağrı merkezi personelleri
 • Çevirmenler
 • Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanları
 • E-ticaret uzmanları
 • Müşteri temsilcileri

Türkiye Remote İş Fırsatları

Türkiye remote iş modeline sahip şirketlerin sayısı son dönemde artış göstermiştir. Bazı şirketler yalnızca belirli bir dönem uzaktan çalışsa da bazı şirketler remote çalışmayı kalıcı hale getirmiştir. Hibrit çalışma modelini kullanan işyerlerinin sayısında da artış yaşanmıştır. Hibrit çalışma modelindeki şirketler ofisten çalışma ve uzaktan çalışmayı bir arada sürdürür. Türkiye’de freelance yani serbest çalışanlar da bu iş grubuna dahildir. Herhangi bir şirkete bağlı olmadan direkt olarak müşteriyle çalışan freelancerlar genel anlamda uzaktan çalışma iş modeli benimserler. Remote iş ilanları altında mutlaka denk geleceğin freelance ilanlarda olacaktır. Herhangi bir çalışma saatine ve gününe sahip olmayan çalışanın çalışma koşullarını ve şartlarını belirlediği iş modeli olan freelance çalışmada bir uzaktan iş türüdür. Remote iş ilanları arasında freelance iş ilanlarına denk gelmen olasıdır. Bu tarz ilanlar için remote iş ilanları sayfasına bakabilirsin.

Türkiye’de remote iş ilanları yayınlayan şirketlerden bazıları çalışanın teknolojik gereksinimlerini karşılayabilir. Bu gereksinimler bilgisayar, telefon, tablet, lisanslı aylık veya yıllık ödemesi olan yazılım ve programları içerir. Bazı şirketler çalışanlarının yemek ücretlerini de ayrıca karşılayabilir. 

Remote İşlerin Çalışma Koşulları

Uzaktan işlerde de şirketlerde belirlenen kurallara benzer kurallar bulunmaktadır. Hatta çoğu kural birebir aynıdır. Uzaktan çalışanlar bu kurallara uymak zorundadır. Uzaktan işlerde de mesai saatleri bulunmaktadır ve çalışanlar bu mesai saatleri içinde diğer çalışanlar tarafından ulaşılabilir olmalıdır. Remote işlerde de öğle molası, yemek saati gibi zaman dilimleri bulunur ve çalışanlar belirlenen saat aralığında mola yapabilirler. Mesai saatleri bittiğinde günlük çalışma sonlanır. Ertesi gün mesai saatinde tekrar başlar. Çalışanların hafta sonu tatili var ise bunlar uygulanır. Yıllık izinler ve diğer izinlerini de çalışanlar kullanabilir. Çalışanlar bir ekipse ve ekip üyelerinin birbirleriyle iletişim kurmaları gerekiyorsa birbirlerine mail gönderebilir ve telefonlaşabilirler. Uzaktan işlerde toplantılar video konferans uygulamaları ile yapılır. Bu nedenle çalışanların kamera ve mikrofon bağlantılarının da olması gerekir. Uzaktan işlerin çalışma koşullarından birkaçı bunlar olsa da her şirket kendine özgü koşullar belirleyebilir. Remote işlerin çalışma koşulları bu nedenle değişkenlik gösterebilir. Uzaktan işlerde çalışan personeller iş yerinde çalışan personeller gibi sorumluluklara sahiptir ve çalışanlardan bu sorumlulukları yerine getirmesi beklenir. İş ilanları sayfasını incelerken kendine uygun gördüğün iş ilanındaki çalışma koşullarını ve şartları mutlaka değerlendirmelisin. İş ilanları yayınlayan şirketler ilan detaylarında çalışma koşullarına da dair bilgilere yer verecektir.

Remote İş İlanlarının Avantajları

Uzaktan çalışma modelinin hem işveren hem de çalışanlara sunduğu bazı avantajlar bulunur. İşverenler remote iş ilanları yayınlayarak çoğunlukla ofis kiralaması ve diğer ofis giderlerinden tasarruf sağlarlar. Remote iş ilanlarının çalışanlar için ise daha farklı avantajları vardır. Bu avantajlar uzaktan çalışmayı mantıklı kılar ve çalışanların uzaktan çalışma biçimini tercih etmelerine neden olur. Remote çalışmanın bazı avantajları şunlardır;

 • İş yerine ve eve ulaşım için harcanan zamandan tasarruf
 • İstediğin yerden çalışabilme
 • Azalan maliyet
 • Esneklik
 • Üretkenlik

Remote İş İlanlarında Maaş Skalası

Remote işlerin maaşları işyerinde çalışan personellere uygulanan maaş politikalarına benzerdir. İşin pozisyonu, çalışanın özgeçmişi maaşı belirleyen temel faktörlerdir. Bazı uzaktan çalışılan işlerde iş başına ücret belirlenebilir. Ancak genel olarak maaşlar şirketlerin veya iş yerlerinin uyguladığı yönteme göre değişkenlik gösterir. Şirketler başvurular sonrasında iletişime geçtikleri adaylarla maaş bilgisini paylaşır. Uzaktan çalışabileceğin çeşitli işler için pozisyonlar sayfasına bakabilirsin. Böylelikle freelance mesleklerin özelliklerini öğrenebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Remote iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Remote için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Remote iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Remote iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Remote iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Remote iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Remote iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Remote iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur