1713

Sağlık İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sağlık cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 35 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sağlık Sektörü İş İlanları

Belirli bir uzmanlık ve tecrübe gerektiren meslek dallarını bir araya toplayan sağlık sektörü, Türkiye’nin farklı şehirlerinde görev yapabileceğin fırsatlar sunar. Sağlık iş ilanları Ankara, İstanbul, Adana veya İzmir gibi farklı şehirlerde çalışmak istiyorsan iş araması yaparken şehir filtrelemesi yapabilirsin. Sağlık sektörü iş ilanları yeni ve güncel fırsatları arasında doktor, hemşire, hasta bakıcı, ebe, tıbbı sekreter, diş hekimi ve hasta kayıt görevlisi pozisyonlar bulunur. Sağlık meslek lisesi, meslek yüksekokulu ve üniversitelerin ilgili programlarından mezun isen uzmanlıklarına göre sağlık iş ilanları için başvuru yapabilirsin. Ayrıca, sağlık sektöründe sağlık departmanı dışında halkla ilişkiler, reklam, idari işler, finans ve bilişim gibi departmanlarda görev alabilirsin. Sağlık sektörü eleman arayan kurumlar tarafından yayınlanan güncel iş fırsatlarına kariyer.net’den ulaşabilirsin.

Sağlık Sektöründeki İş Olanakları Nelerdir?

Sağlık sektöründe hizmet veren işverenler, sunduğu iş fırsatları ile geniş bir kitleye hitap eder. Farklı eğitim seviyelerine sahip adaylar, sağlık mezunu iş ilanları için farklı kurumlara başvuru yapabilir. İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır sağlık iş ilanları gibi yayınlarda şehirlerdeki açık pozisyonlar belirtilir. Sağlık sektörü iş olanakları özel ve devlet kurumu gibi seçeneklere sahiptir. Devlet kurumlarında çalışmak için çeşitli atama sınavlarına katılmak gerekir. Sınav başarısına göre çeşitli devlet kurumlarına atama yapılır. Sağlık merkezi, hastane, poliklinik ve sağlık ocağı gibi farklı kurumlarda görev yapan sağlıkçılar, uzmanlıklarına çeşitli departmanlara ayrılır. Kadın doğum, anestezi, laboratuvar, dahiliye, dermatoloji ve kardiyoloji departmanları sağlık personellerinin görev aldığı yerler arasında yer alır. Tıbbı sekreter, hasta kayıt sorumlusu, hasta bakıcı gibi pozisyonlar sağlık kurumlarının iş imkanlarındadır. Sağlık sektörü eleman arayan firmalar, yayınladıkları ilanlar ile bulundukları şehirdeki iş imkanları adayların tercihine sunar. İş arayan adaylar, mezun oldukları okullar, uzmanlıkları ve iş tecrübelerine göre sağlık sektörü eleman arayan hastaneler tarafından eklenen ilanlara başvuru yapar. Tıbbı sekreter, hasta kayıt sorumlusu, hemşire, doktor ve laboratuvar teknisyeni gibi iş ilanlarına mesleki yeterliliğine göre başvuru yapabilirsin. Sosyal medya yöneticisi, halkla ilişkiler uzmanı, finans sorumlusu ve insan kaynakları uzmanı gibi unvanlara sahipsen hastanelerin yönetim ve idari işler departmanlarında görev alabilirsin.

Sağlık Sektörü Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Sağlık sektöründe görev yapanların çalışma koşulları ve şartları departmanlara göre değişir. Bu sektörde görev yapmak istiyorsan çalışma koşulları ve ortama uyum sağlıyor olman gerekir. Sağlık sektörü pozisyonlarının çalışma yeri genellikle hastane içidir. Görev alınan kuruma göre hastane, sağlık ocağı, poliklinik gibi yerlerdir. Sağlık sektörü eleman arayanlar, iş ilanlarını yayınlarken adayları esnek çalışma saatlerine ve gece çalışmaya uyumlu olması gerekir.

  • Hemşire, doktor, ebe, laboratuvar teknisyeni gibi meslek dallarında görev yapan kişiler vardiyalı sistemle çalışır. Gece ve gündüz açık olan hastanelerde, çalışan personeller, nöbet sistemine dahil olur. 
  • Sağlık sektörü iş olanakları arasında mümessil pozisyonu bulunur. Mümessil olarak çalışanlar ise ofis ve dışarıda işlerini yürütür. Eczane ve hastane ziyaretleri yaparak işlerini yürüten mümessillerin çalışma süreci tempoludur. 
  • Sağlık alanı, tüm insanlık için oldukça önemlidir. Bu nedenle hastaneler ve diğer sağlık kuruluşları, temiz ve hijyenik bir ortama sahiptir. Sen de sağlık sektöründe çalışmak istiyorsan bulunacağın ortamın temiz, aydınlık ve ferah olacağını bilmelisin.  

Sağlık Sektöründe Çalışmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel sağlık sektörü iş ilanlarına başvuru yaparken açık pozisyonun niteliklerine uygun olup olmadığını değerlendirebilirsin. Sağlık sektöründe görev yapanların mesleki eğitimlere ve uzmanlığa sahip olması beklenir. Hemşire olarak çalışmak isteyenlerin sağlık bilimleri fakültesi hemşirelik lisans programlarını tamamlaması gerekir. Anestezi uzmanı, tıbbi sekreter, diş hekimi asistanı gibi meslek dalları için adayların ilgili yüksekokul programlarından mezun olması gerekir. Sağlık meslek yüksekokullarında farklı ön lisans programları için eğitimler verilir. Tıbbı sekreterlik, diş hekimi asistanlığı, laboratuvar teknoloji ve anestezi gibi programlardan mezun olan adaylar aldıklarına eğitime göre çeşitli sağlık kurumlarında görev alabilir. Ayrıca, hasta bakıcı olmak için sağlık lisesinden mezun olmak yeterlidir. Ancak, hasta bakımı ile ilgili sertifika programlarına katılan ilkokul mezunları hasta bakıcı iş ilanlarına başvuru yapabilir. Kariyer.net’te sağlık iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi şehir filtrelemesi yaparak yaşadığın şehirdeki fırsatlara ulaşabilirsin.

Sağlık sektöründe çalışanların maaşları nasıldır?

Sağlık sektörü çalışanlarının maaşları, çalıştıkları kuruma ve görev aldıkları pozisyon seviyelerine göre değişir. Mezun olunan okul, pozisyon seviyesi ve kıdem yılı gibi farklı durumlara göre çalışanları maaşları geniş bir yelpazeye sunar. Ayrıca, part time çalışanlar ile tam zamanlı görev yapanları aldıkları ücret ve hesaplama biçimleri farklıdır

Sağlık sektöründe hangi meslekler ön plana çıkar?

Sağlık sektörü oldukça geniş iş kollarını kapsar. Sağlık ile ilgili hizmet veren kurumlar ve üretim yapan tesislerin hepsi bu sektörde yer alır. İlaç fabrikasında çalışanlar, mümessiller, doktor, hemşire, ebe, hasta bakıcı gibi pozisyonların hepsi sağlık sektörü içinde yer alır. Ayrıca, hastanelerde görev yapan idari personel sağlık sektörüne dahil sayılabilir.

Sağlık sektöründe hangi çalışma şekilleri bulunur?

Aldığın eğitime göre sağlık sektöründe farklı çalışma koşulları ile görev yapabilirsin. Tam zamanlı görevlendirmenin yanı sıra part time olarak çalışabilirsin. Temizlik görevlisi, hasta kayıt sorumlusu, stajyer hemşire ve diş hekimi asistanı gibi pozisyonlarda yarı zamanlı olarak çalışabilirsin.

Sağlık sektöründe nerelerde çalışılabilir?

Toplum sağlığı üzerine üretim ve hizmet veren işletmelerin hepsi sağlık sektörüne dahil sayılabilir. Sağlık sektöründe hizmet verenler genellikle hastane, ilaç fabrikası ve ilaç dağıtım firmaları gibi kurumlardadır. Bu kurumlarda görev yapmak istiyorsan sağlık sektörü iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık sektörü iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Son yıllarda ülkemizdeki sağlık şartlarının daha da iyileşmesi ve nitelikli sağlık hizmetlerinin artması ile birlikte sağlık sektörü en önemli sektörlerden biri oluyor. Sağlık turizminin de artış göstermesiyle birlikte yeni sağlık kurumlarının açılması, personel ihtiyacının artmasına neden oluyor. Sağlık sektöründe çalışmak isteyen biriysen, kariyer.net üzerinde yer alan binlerce ilana hemen ulaşabilir, CV oluşturarak saniyeler içinde başvuru yapabilirsin.

Sağlık personeli iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

Sağlık personeli ihtiyacı ülke genelinde yoğun şekilde bulunuyor. En çok sağlık personeli ilanlarının hangi şehirde olduğunu görmek için sağlık sektörü iş ilanları sayfasının sol kısmında yer alan Ülke-Şehir-İlçe filtrelerini kullanarak, istediğin şehir ve ilçe temelinde arama yapabilirsin.

En kazançlı sağlık iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Sağlık iş ilanları arasında en kazançlı olanları şüphesiz pozisyon seviyesi yüksek olan ilanlar olacaktır. Deneyiminin yeterli olduğunu düşünüyorsan, hemen profesyonel CV'ni kariyer.net üzerinden oluşturabilir ve ilgili filtre ile dilediğiniz ilana başvuru yapabilirsin.

En yoğun sağlık iş ilanları hangi şehirdedir?

Sağlık iş ilanlarının yoğunluk seviyesi Türkiye'nin metropol statüsündeki büyük şehirleri ve sağlık kurumlarının sayısı ile doğru orantılı olarak değişiyor. Bu bağlamda İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde ilan sayısı daha çok görülüyor. Ancak ilan sayıları ve ihtiyaç oranları güncel olarak değişim gösterebildiğinden, en yoğun sağlık iş ilanlarının bulunduğu şehirleri dilediğiniz zaman kariyer.net üzerinden görebilirsin.

notifications İş Alarmı kur