Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
89

Tekstil Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tekstil Mühendisi cancel
ULUDAĞ TRİKO SAN. VE TİC. A.Ş.

Tekstil Mühendisi

ULUDAĞ TRİKO SAN. VE TİC. A.Ş.
Bursa
Tam zamanlı
25 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Tüsa Tekstil. Paz.Ve.Tic.Aş

Tekstil Mühendisi

Tüsa Tekstil. Paz.Ve.Tic.Aş
Kahramanmaraş
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Tekstil mühendislerinin çalışma ortamları nasıldır?

Tekstil mühendisleri genellikle konfeksiyon atölyelerinde ve fabrikalarda görev alır. Üretim makinalarının ve kumaş ya da aksesuar malzemelerinin bulunduğu tekstil fabrikaları, tekstil mühendislerinin görev aldığı ortamlar arasında yer alır. Tekstil mühendisleri pek çok marka bünyesinde mağazalarda ve satış alanlarında, satın alma uzmanı, tedarikçi ya da planlama uzmanı olarak da görev alabilir. Bu sebeple tekstil mühendislerinin çalışma alanındaki yoğunluk da uzmanlaştığı alana göre farklı olur. Tekstil mühendisleri çalışma ortamlarını diğer işçilerle, ustalarla ve teknikerlerle de paylaşırlar.

Tekstil mühendisi iş ilanlarına başvurmak için hangi eğitimlere sahip olmak gereklidir?

Türkiye’nin farklı şehirlerinde tekstil mühendisi olmak istiyorsan bazı eğitimlere sahip olman gerekir. Tekstil mühendisi olmak için üniversitelerde 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamalı ve tekstil mühendisliği bölümünden mezun olmalısın. Bu alanda alınan eğitimlerin yanı sıra, farklı kurumlar bünyesinde yapacağın stajlar sayesinde de işe alım sürecinde önemli bir avantaj kazanabilirsin. Bazı firmalar istihdam edeceği personellerin yabancı dil bilmesini talep edebilir. Bu sebeple yabancı dil yetkinliğini gösteren çeşitli belge ve sertifikalara sahip olman gerekebilir. Tasarım becerilerini ve modaya olan ilgini artırmak için de çeşitli çalışmalara dahil olabilirsin.

Tekstil mühendisi iş ilanlarının en çok yayınlandığı şehirler hangileridir?

Tekstil mühendislerinin yoğun olarak görev aldığı birçok şehir vardır. Bursa, Adana, İzmir, İstanbul, Denizli, Tekirdağ, Ankara bunlardan sadece bazılarıdır. Bu şehirlerin bir kısmı hazır giyim sektöründe öncüyken kimisi de ham madde noktasında önemli bir avantaja sahiptir. İp ya da kumaş gibi tekstil ürünlerinin yoğun olarak elde edildiği şehirlerde tekstil fabrikaları bulunur. Örneğin Bursa şehri, sahip olduğu kumaş çeşitleri ile ön plana çıkan önemli şehirlerden biridir. Bu nedenle şehirde tekstil sektörü adına pek çok iş imkanı bulunur. Sen de kariyer.net sitesini ziyaret edip şehir bazında aramalar yaparak kendine uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Tekstil iş ilanlarınına nasıl başvurulabilir?

Tekstil mühendisi iş ilanlarına başvurmak için bazı adımları takip etmen gerekir. Öncelikle kariyer.net sitesi üzerinden detaylı bir CV hazırlamalısın. Sahip olduğun eğitim ve yetenekleri CV’inde ne kadar kapsamlı anlatırsan iş bulma sürecinde o kadar çok avantaj sahibi olabilirsin. Daha sonra tekstil mühendisi iş ilanları sayfasını ziyaret ederek iş arama sürecine başlayabilirsin. Sayfada yer alan filtreleme seçeneği sayesinde ülke, şehir, ilçe filtresi uygulayabilir; pozisyon, çalışma şekli, eğitim seviyesi gibi kısımları detaylandırabilirsin. Sen de bu ilanlar arasından seçim yaparak aradığın kriterlerdeki iş ilanına başvuruda bulunabilirsin.