2036

Yeni Mezun İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Yeni Başlayan cancel
Stajyer cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 41 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yeni Mezun İş İlanları

Liseden ve üniversiteden mezun olduktan sonra eğitim alınan dala uygun tecrübe kazanmak, mesleğin inceliklerini öğrenmek oldukça önemli. Bu yüzden eleman arayan firmalar, yeni mezun ve tecrübeli olmak üzere iki farklı iş ilanı verirler. Mevcut olan işin hızla çözülmesini sağlayan ve belli bir eğitim süresi gerektirmeyen tecrübeli adaylar bu alanda yıllardır kendini geliştirmiş elemanlar olarak karşımıza çıkar. Ancak yeni projeler için öğrenmeye açık, farklı fikirler geliştirebilen ve denemekten korkmayan yeni mezunlar için iş ilanları da oldukça fazla. Yeni mezunların okulda öğrendikleri taze teorik bilgilerinin ve hevesinin kendilerine uzun vadede çok büyük kazanç getireceğini düşünen firmalar üniversite ya da liseden yeni mezun olmuş, kendini geliştirmek isteyen senin gibi bir çalışanla çalışmak için istekli olabilir.

Yeni Mezunların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Üniversite veya liseden mezun olup yeni bir iş arama sürecine girdiysen yeni başlayan iş ilanları sayesinde henüz yeterince tecrübe kazanmamış olsan bile birçok iş imkanı bulabilirsin. Yeni mezun iş ilanları yayınlarını incelersen, aranan niteliklerin birçoğu öğrenmeye açık olmak terimini kullanır, çünkü bu durum çoğu firma için önemli. Firmalar son derece kalifiye bir eleman yetiştirmek için hem eğitimler hem de uygun çalışma ortamıyla senin gibi yeni mezunların uzun süre firmaya hizmet vermesini sağlarlar. Bu yüzden çalışma ortamı senin için oldukça heveslendirici ve eğitici olabilir. Tecrübeli çalışanlar göz önüne alındığında bir süre fiili olarak işlere katkı sağlamayacak olduğun için maaşın farklı olabilir ama bu durum öğrenme ve işlere katılma hızına bağlı olarak değişiklik gösterir. Yeni mezun iş ilanı yayınlarını incelerken, yaşadığın yere yakın yerleri tercih etmen, senin için daha kolay olabilir. Ancak okulda edindiğin yabancı dil, program gibi yetenekler ve staj programları gibi tecrübeler ile kendini ekstra geliştirmiş yeni mezun adayların iyileştirilmiş çalışma koşullarına da sahip olabilirsin. Son dönemlerde yükselişe geçmiş olan freelance ve uzaktan çalışma koşulları da senin gibi yeni mezunlar için mevcut olabilir. Eğer pazarlama, yazılım gibi uzaktan üretilebilen işler yapıyorsan işe daha az giderek evden çalışma imkanına sahip olabilirsin. Ancak yeni mezunların işi öğrenmeleri istendiği için ofis ortamında bulunman genel olarak daha fazla tercih edilir.

Yeni Mezun İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Yeni mezun iş bulma sürecini kendine uygun kriterlerdeki ilanlara başvuru yaparak daha kolay hale getirebilirsin. Ancak iş aramalarında uygulayacağın birkaç yöntem sayesinde hem iş bulma süreci daha hızlı ilerleyebilir hem de bu süreç daha sağlıklı sonuç verebilir. Bunun yanında yeni mezun iş ilanları İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlere başvuru yapan yeni mezunlardan istenen niteliklere yeterince sahip olmadığını düşünüyorsan bu istediğin işleri elde etmek için iş bulma sürecini öğrenerek daha iyi bir işe başlama olasılığını artırabilirsin. Bunun yanı sıra, yeni mezunlar olarak işteki ilk amacının öğrenmek olduğunu unutmamalısın ve yeni mezun adı altında daha kalifiye işler isteyen firmalarla özel olarak maaş ve pozisyon konusunda konuşmalısın.

Yeni Mezunlar Ne İş Yapar?

Yeni mezunlar, mezun oldukları bölümün gereksinimlerine uygun işlerde kendini geliştirebilirler ve daha fazla tecrübe gerektiren pozisyonlara kısa sürede yükselebilirler. 

  • Üniversite yeni mezun iş ilanları, teknik alandan çok ofis alanında öğrenme ile ilgili meslekler olur. Mühendisler, işletmeciler, iktisatçılar, turizmciler ve daha birçok alanda yeni mezunlar aranır. Sen de üniversiteden yeni mezun olduysan ve iş arıyor isen bu iş kollarında ilk olarak öğrenmekle görevlendirilebilirsin. 
  • Süreci öğrenerek yürütebilir hale gelmenin yanında yeni ve ham fikirlerler üreterek süreçleri iyileştirme de yeni mezun olarak görevlerin arasında olabilir. Tecrübeli üstlerinden gelen direktifleri doğru bir şekilde uygulamak, onlara yeni fikirler sunmak, işin gerekliliklerini öğrenmek işe başladığında yapacağın ilk işler arasında olacak. 

Yeni mezun olarak ne iş yapacağın konusu işletmenin kültürüne göre değişiklik gösterir. Bazı kurumsal firmalar uzun ve yoğun bir öğrenme sürecine dahil olmanı isterken, bazı küçük firmalar kısa sürede işleyişi öğrenip değere katkıda bulunmanı ister. Örneğin yeni mezun iş ilanları Ankara ve bunun gibi büyük şehirlerdeki büyük firmalar senin seminerler ve eğitimlerle kendini geliştirmen için bir kaynak ayırır ve yayınladıkları ilanlardan bunu anlayabilirsin.

Yeni mezun iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Yeni mezun ilanları için üniversite ya da teknik lise mezunu iş arayan adayların hepsi başvurabilir. Teknik lise mezunu olanlar teknik departmanlarda kısa sürede verilen işi öğrenmek ve onu sürekli yerine getirmekle yükümlü iken üniversite mezunlarında durum daha farklı olabilir. Yeni mezun iş ilanlarına başvuracak kişiler yeni mezun olmanın yanı sıra çeşitli nedenlerle kendilerini, başvurmayı düşündükleri alanda geliştirmemiş kişiler de olabilir.

Yeni mezun iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Yeni mezun eleman arayanlar için kriterler öğrenmeye hevesli olması, ilk süreçte oluşacak maddi zorluğun stresinden etkilenmemesi için işletme ile aynı şehirde ikamet etmesi, yabancı dil bilgisi, okuldaki yararlı aktivitelerinin fazla olması olabilir. Atak, hevesli, öğrenmeye açık ve kendini şimdiye kadar geliştirmiş kişiler için yeni mezun deneyimsiz iş ilanları incelemen için daha doğru bir arama olabilir.

Yeni mezunlar için full time işler nelerdir?

Yeni mezunlar için genellikle full time işler mevcuttur ve bunların ikamet edilen şehirde olması daha sağlıklı bir öğrenme ve yeni işe adapte süreci geçirmeyi sağlar. Örneğin Ankara’da ailesi ile yaşayan bir yeni mezun, yeni mezun iş ilanları İzmir şehrini ararsa, yabancı bir şehirde birçok zorluk çekebilir. Bu yüzden bu kişinin yeni mezun iş ilanları Ankara aramalarını yapması full time işler bulması açısından daha iyidir.

Yeni mezun iş ilanlarında freelance işler nelerdir?

Pazarlama ve yazılım gibi bilgisayar ile işlerini yapan bir iş arayan isen, freelance ve uzaktan çalışma oldukça yaygındır ve bu yeni mezun olman bu şansını etkilemez. Yeni mezun eleman arayan firmalar bu sektörlerde ise freelance çalışma şeklini kabul edebilir. Güncel yeni mezun iş ilanları takip ederek istediğin koşullara uygun bir işi kolayca bulabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Yeni Mezun iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Yeni Mezun için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Yeni Mezun iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Yeni Mezun iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Yeni Mezun iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Yeni Mezun iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Yeni Mezun iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Yeni Mezun iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur